Dr hab. Andrzej Ramlau
Rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 1963 r. ukończył studia na Wydziale Operatorskim łódzkiej PWSTiF. W 1987 r. otrzymał Nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za osiągnięcia w pracy operatora telewizyjnych filmów fabularnych. Jest autorem zdjęć do ponad sześćdziesięciu filmów, laureatem nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za całokształt twórczości; w 2013 roku odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Profesor w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno Filmowego i Fotografii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wybrana filmografia: „Tato” (1995), „Zakochani” (2000), „Rozdroże cafe” (2005).
dr Maciej Ślesicki
dr Maciej Ślesicki Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Twórca filmów "Trzy minuty. 21:37", "Tato", "Sara" i "Show" oraz serialu "13 Posterunek". Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Nominowany do Oscara za produkcję etiudy "Nasza Klątwa" (2014), Laureat Złotej Kaczki za rok 1995 oraz nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię filmu "Tato" (1995). W 1997 roku otrzymał nagrodę dystrybutorów za sukces frekwencyjny filmu "Sara". Producent wielokrotnie nagradzanego filmu "Rezerwat". Inicjator wielu akcji wspierających debiuty filmowe. Szef studia filmowego Paisa Films.
Bogusław Linda
Aktor, reżyser, scenarzysta. Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, współzałożyciel i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zagrał m.in. w „Gorączce” i „Kobiecie samotnej” Agnieszki Holland, w "Człowieku z żelaza" Andrzeja Wajdy, w „Przypadku” Krzysztofa Kieślowskiego, „Matce królów” Janusza Zaorskiego, „Zabij mnie, glino” Jacka Bromskiego, w „Krollu” i „Psach” Władysława Pasikowskiego, w „Jańciu Wodniku” Jana Jakuba Kolskiego, w filmach „Tato” i „Sara" Macieja Ślesickiego, w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy. Wyreżyserował filmy fabularne „Seszele”, „Sezon na leszcza” oraz „Jasne błękitne okna”. W 2005 roku nagrał z zespołem „Świetliki” płytę zatytułowaną „Las Putas Melancólicas”. W 2009 roku z rąk sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Dr Barbara Pawłowska
Reporterka, reżyserka filmów dokumentalnych. Prorektor ds. Studenckich Warszawskiej Szkoły Filmowej. Przez ponad 30 lat związana z TVP, kierowała m.in. Redakcją Filmu Dokumentalnego Programu 1 TVP, koprodukowała filmy, które zdobyły wiele nagród, m.in. „A gdyby tak się stało” Marcela Łozińskiego, „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki, „Co w bagażu” Kazimierza Karabasza, „Argentyńska lekcja” i „Bracia” Wojciecha Staronia, „Ojciec i syn” Pawła i Marcela Łozińskich. Jest reżyserką między innymi filmu „Dasza”, za który dostała nagrodę główną jury w Kantonie oraz serii dokumentalnej „Przedszkolandia”, która była najlepiej oglądaną w historii telewizji serią dokumentalną (ponad 5 milionów widzów). Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS (akademia filmu dokumentalnego oraz sztuka reportażu). Uczestniczka wielu pitchingów filmów dokumentalnych a także jurorka festiwali, między innymi „Człowiek w zagrożeniu” i PRIX ITALIA. Przewodnicząc Sekcji Szkół Filmowych w KIPA, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, ekspertka PISF. Doktor Sztuk Filmowych i Teatralnych.
Marek Brodzki
Reżyser, miedzy innymi serialu „Miasteczko” (TVN), filmu fabularnego i serialu „Wiedźmin”. Producent kreatywny serialu "Szpilki na giewoncie". II reżyser współpracujący m.in. z S.Spielbergiem, A. Wajdą, R.Polańskim, V. Schloendorffem. Współpracował z niemiecką TV ZDF dla której zrealizował wiele filmów jako reżyser części fabularnej w dokumentalnych filmach ZDF. Zrealizowany z jego udziałem film „Dramat Drezna” otrzymał nagrodę Emmy Award 2005.
Lidia Popiel
Fotografka, dziennikarka, modelka. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”. Wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Działa w fundacji "Polska jest kobietą". Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Jest również dziennikarką Polsat Cafe.
Prof. Andrzej Jaroszewicz
Operator Filmowy, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi, fotografik - od 1973 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Współzałożyciel i w latach 1998 -2011 Przewodniczący PSC/ STOFF (obecnie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych). Od 1977 do dnia dzisiejszego wykonuje zawód operatora obrazu i jest autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych i telewizyjnych, wyprodukowanych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii, oraz wielu filmów dokumentalnych, widowisk i teatrów telewizji. Współpracował m.in. z A. Żuławskim, A. Wajdą, J. Kawalerowiczem, F. Falkiem, R. Glińskim, M. Dutkiewiczem, M. Piwowskim i wielu innymi. Laureat m.in. "Złotej Żaby" Złotego Krzyża Zasługi. Twórca technologii i autor zdjęć do multimedialnej pięcioekranowej prezentacji w Pawilonie Polskim na EXPO 2005 w Archi - przedsięwzięcia całkowicie pionierskiego w Polsce i nowatorskiego w Europie. Jest też twórcą technologii i autorem zdjęć do multimedialnej prezentacji trójekranowej w Pawilonie Polskim na EXPO 2008 w Saragossie). Od 2004 jest członkiem „Europejskiej Akademii Filmowej” /European Film Academy/ i „Polskiej Akademii Filmowej”. Od 2005 (dwie kadencje) był rzeczoznawcą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Od 2008 (dwie kadencje) był członkiem Rady Programowo – Naukowej Filmoteki Narodowej. W 2016 otrzymuje medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Radosław Piwowarski
Scenarzysta i reżyser serialu „Jan Serce” oraz niezapomnianych – pełnych poezji i nostalgii – filmów fabularnych, m.in. „Yesterday”, „Kochankowie mojej mamy”, „Pociąg do Hollywood”, „Marcowe migdały”, „Kolejność uczuć”, a także dokumentalnych, m.in. „Stójka”, „Odwiedziny”. Nakręcił również „Autoportret z kochanką” (1996), wspomnienie niegdysiejszego młodzieńczego buntu, który rozmył się w prozie życia codziennego, nawiązujący do debiutanckiego „Yesterday”, oraz „Ciemną stronę Wenus” (1997), istne kłębowisko uczuć. Laureat prestiżowych nagród: FIPRESCi w Wenecji, Złotej Muszli w San Sebastian, Grand Prix w Istambule, Grand Prix w Orleanie, Złotych Lwów w Gdańsku i wielu innych. Trzykrotny zdobywca Warszawskiej Syrenki, dwukrotnie Złotej Kaczki, i wielu plebiscytów. Za swój największy sukces uważa odkrycie i stworzenie plejady gwiazd polskiego kina jak Katarzyna Figura, Joanna Pacuła, Maria Seweryn, Anna Przybylska, Andrzej Zieliński, Piotr Siwkiewicz, Robert Gonera czy Krystyna Feldman. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i ZAiKS. W latach 1998-2003 pełnił funkcję dyrektora programowego I Programu TVP S.A. Od 5 lat wykładowca i opiekun filmów w WSF.
Magdalena Łazarkiewicz
Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od roku 2012 wykładowca w krakowskiej Akademii MULTI ART. Laureatka kilkudziesięciu nagród w Polsce i za granicą.
JOANNA KOS-KRAUZE
Urodzona w 1972 roku w Olsztynie reżyserka, scenarzystka i producentka. Współautorka obsypanych nagrodami „Papuszy”, „Placu Zbawiciela” i „Mojego Nikifora”. Przewodnicząca Związku Zawodowego Reżyserów Polskich w latach 2013-2018. W latach 2006-2013 Przewodnicząca Sekcji Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich, członkini Rady Artystycznej Studia Filmowego im. Andrzeja Munka oraz Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Silesia Film Fund, Gdynia Film Fund i Euroimage w Strasburgu. Jej film „Ptaki Śpiewają w Kigali” poruszający temat ludobójstwa w Rwandzie został nagrodzony na kilkudziesięciu festiwalach na świecie, m.in.: w Karlowych Warach (Nagroda dla najlepszej aktorki – Jowita Budnik i Eliane Umuhire), Chicago (Nagroda za najlepszą reżyserię, Nagroda dla najlepszej aktorki – Jowita Budnik i Eliane Umuhire) Locarno (Nagroda First Look), Luxemburgu (Grand Prix), Kalkuta, Stambuł, Krym, Gdynia 2017 (Nagroda Srebrne Lwy, Nagroda za główną rolę kobiecą dla Jowity Budnik i Eliane Umuhire), nagroda za montaż. Była nominowana do tytułu „KOBIETA ROKU 2007” plebiscytu „Gazety Wyborczej”. Autorka książek: „Mój Nikifor”, „Plac Zbawiciela” i „Jest życie po końcu świata”.
Jarek Kupść
Zrobił dyplom ze scenariopisarstwa i z reżyserii na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco. Stworzył pięć pełnometrażowych filmów fabularnych, które były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Napisał podręcznik filmowy „Historia kina dla początkujących”, wydawany w USA, Indiach i Czechach. Oprócz pisania scenariuszy i reżyserii Jarek jest także montażystą i operatorem. Przez wiele lat pracował jako autor scenorysów w Nowym Jorku i Los Angeles. Równolegle z pracą filmową Jarek jest zawodowym malarzem, grafikiem i fotografem.
Dr Robert Wichrowski
Absolwent łódzkiej filmówki (doktorat na Wydziale Reżyserii) i mistrzowskiego kursu reżyserii Andrzeja Wajdy. Ukończył też historię i podyplomowe studia politologiczne. Realizował teledyski polskich gwiazd sceny muzycznej, reklamy i filmy dokumentalne m.in. „Łzy mistrzów“ wyróżniony na festiwalu w Mediolanie i „W cieniu K2“ nagrodzony Grand Prix na festiwalu w czeskich Teplicach. Reżyser seriali m.in. „Brzydula“, „Na Wspólnej“, „Szpilki na Giewoncie“, „Komisarz Alex“ czy „Sensacje XX. wieku“ oraz filmów fabularnych: „Francuski numer“ (2006), „Karuzela“ (2014), „Kobieta sukcesu“ (2018) i „Syn Królowej śniegu“ (2018) prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowych festiwali m.in. Nowe Horyzonty, Montreal World Film Festival, Tofifest.
dr Mikołaj Jaroszewicz
Ukończył wydział operatorski Łódzkiej PWSTViT w 1991 roku. W pierwszym okresie swojej pracy w filmie był operatorem kamery przy wielu polskich filmach fabularnych takich jak „Młode Wilki” czy „Qua Vadis”, równolegle pracując jako scenarzysta w projektach serialowych oraz własnych projektach autorskich. Jako samodzielny operator obrazu zaczynał od filmów lalkowych, jeden z których „Piotruś i wilk” był nominowany do brytyjskiej BAFTY, w 2006, zdobył Cristal Du Court Metrages w Anessy oraz w 2007 roku Oskara - Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Po tym sukcesie, Mikołaj Jaroszewicz rozpoczął pracę w Wielkiej Brytanii uczestnicząc w wielu projektach fabularnych jako operator obrazu jak również reżyser i scenarzysta. W 2012r. wyreżyserował pełnometrażowy film oparty na powieści Tonyego Hawksa „Playing the Moldovans at Tennis” który był międzynarodową produkcja kręcona w Anglii, Irlandii, Mołdawii i Izraelu. W 2013 r. opcja na jego scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego pod tytułem „Winter” została wykupiona przez amerykańskiego, oskarowego producenta Michaela Phillipsa, znanego z filmów „Żądło”, „Taksówkarz” i „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”.
Piotr Gorszczyński
Montażysta i wieloletni wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, opiekun kierunku Montaż filmowy oraz prowadzący warsztaty Filmoteki Szkolnej. Pracował jako montażysta m.in. przy filmie „kRAJ” (2021), a także: nadchodzącej produkcji w reż. Macieja Ślesickiego, serialach „Szpilki na Giewoncie”, „Polowanie na Hitlera”, „Web therapy”; współpracował również m.in. przy filmie „Obława” w reż. Marcina Krzyształowicza oraz serialu „Strażacy”.
Artur Zaborski
Artur Zaborski, dziennikarz kulturalny publikujący w polskich, amerykańskich, kanadyjskich i szwedzkich mediach. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem działu Film w portalu Onet.pl, a także redaktorem naczelnym portalu Stopklatka.pl. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rzecznik prasowy MFF Tofifest. Przez dziesięć lat pracy zawodowej rozmawiał z najwybitniejszymi przedstawicielami świata kina - m.in. z Nicole Kidman, George'em Clooneyem, Tildą Swinton, Penélope Cruz, Melem Gibsonem czy Winoną Ryder. Nominowany do nagrody PISF w kategorii krytyka filmowa w 2017 roku. Dwukrotny laureat stypendium MKiDN. W 2022 otrzymał stypendium Instytutu Sundance dla dziennikarzy zajmujących się tematyką mniejszości.
KAMIL PRZEŁĘCKI
Doświadczony producent i kierownik produkcji filmów fabularnych (m.in. nominowany do Oscara „Katyń” reż. A. Wajda, „Zemsta”, reż. A.Wajda, „Statyści”, reż. M.Kwieciński, „Oda do radości”, reż. J.Komasa, A.Kazejak, M.Migas, „Król życia” reż. J.Zieliński, „Po prostu przyjaźń” reż. F.Zylber, „Plan B” reż. K.Dębska) i dokumentalnych (m.in. „Kieszonkowcy” reż. M.Dejczer, „Jan Saudek – czeski fotograf”, reż. S.Pultyn i J.Rybicki, „Efekt motylka” reż. J.Szmidt). Wykładowca kierunków związanych z produkcją filmową w polskich szkłach filmowych (m.in. WSF, GSF, WRiTV, Wajda School, ALK, CDV, PWSFTviT). Pomysłodawca pionierskich działań na polskim rynku nowych mediów i VoD, (m.in.: pierwszy film w 4K w 2006 roku, pierwszy serial w Internecie / pierwszy serwis VoD / pierwszy polski film dystrybuowany równolegle w kinie i w Internecie w 2006 roku, pierwszy film w Dolby ATMOS w 2015). Współautor wzoru kosztorysu filmu fabularnego i autor kosztorysu P&A dla PISF. Twórca algorytmów do kalkulacji kosztów i przychodów filmu – FILM FACTORS. Producent pionierskiego projektu cyfrowego klonowania aktora i badań emocji w syntezie mowy na potrzeby AI. Dyrektor Programowy Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni (2015-2017), Dyrektor ds. rozwoju i konwergencji mediów w Agora SA (2008-2012), twórca i szef serwisu VoD kinoplex.pl (2010-2012). Wydawca „Kompendium produkcji filmu fabularnego” (2018-2024).
Dr hab. Beata Fudalej
Absolwentka krakowskiej PWST (1989). Aktorka Starego Teatru w Krakowie w latach 1989-2003. Od 1999 roku w zespole Teatru Narodowego. Laureatka I nagrody Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1989) oraz nagród Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za role w "Grzebaniu" Jarockiego (1996), Festiwalu Szekspirowskiego za rolę Ariela w "Burzy" Shakespeare'a (1997), Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie za rolę Mariany "Miarka za miarkę"Shakespeare'a (1998). W 2013 roku otrzymała Feliksa Warszawskiego w kategorii drugoplanowa rola kobieca za rolę Maryny w spektaklu "Pożegnania" w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Narodowym. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym Krzyżem Zasługi. Wykłada w PWSFTViT.
prof. Prot Jarnuszkiewicz
Studia wyższe odbył w PWSFTiT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. Profesor zwyczajny sztuki. Dziekan Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Prowadzący pracowni Relacji Wizualnych. Kierownik trzech zadań badawczych prowadzonych na Wydziale. Za zasługi dla rozwoju dydaktycznego i naukowego Akademii trzykrotnie wyróżniony nagrodą Rektora, w tym najwyższą z możliwych, Pegazem. Działa twórczo na dwóch polach - fotografia artystyczna. Autor licznych autorskich projektów fotograficznych, zorganizował kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą. Jest autorem licznych publikacji i wydawnictw, w tym dwóch monograficznych. Jego prace znajdują się w kilkudziesięciu kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i zagranicą. Drugim torem jego rozwoju artystycznego jest reżyseria światła i projekcji wideo w spektaklach teatralnych. Tutor w programie Gaude Polonia. W latach 2017 – 2018 członek zespołu eksperckiego ds. oceny wyników realizowanych zadań badawczych w MNiSW. Za swoje zasługi dla kultury polskiej został odznaczony brązowym orderem Gloria Artis. Autorem zdjęcia jest profesor Mariusz Wideryński.
Tadeusz Łysiak
Urodzony w 1993 roku, absolwent wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Twórca dwóch nagradzanych w Polsce i na świecie krótkich metraży: „Techno” (w rolach głównych Leszek Abrahamowicz, Danuta Stenka, Michalina Olszańska) oraz nominowanego do Oscara filmu „Sukienka” (Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski). Uczestnik prestiżowego programu FUTURE FRAMES – Generation NEXT of European Cinema w ramach Eastern Promises przy festiwalu w Karlowych Warach. Laureat nagrody „Odkrywczego Oka” dla młodego utalentowanego twórcy podczas festiwalu filmów polskich w Chicago. Członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.
Andrzej Wolf
Ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami m.in. z Janem Kidawą-Błońskim, Januszem Zaorskim, czy Andrzejem Wajdą. Jest wykładowcą Realizacji Obrazu Filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2003 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce. Członek OFFowej Akademii Filmowej.
TOMASZ ŚLIWIŃSKI
Reżyser i scenarzysta. Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa” (2013) zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie, uzyskał nominację do nagrody IDA Międzynarodowego Stowarzyszenia Dokumentalistów oraz był nominowany do Oscara w 2015 roku. Absolwent reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył Program Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy. Laureat Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” (2015) oraz Stypendium m. st. Warszawa (2019). Członek Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych. Wiceprezes Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”, uhonorowanej nagrodą EURORDIS Black Pearl Award 2020. Kurator projektu muzycznego „Ondinata. Songs for Ondine”.
Mateusz Pastewka
Mateusz Pastewka jako autor zdjęć zadebiutował w 2018 roku pełnometrażową komedią Juliusz, nominowaną w konkursie głównym na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej, a jego film dyplomowy Mocna kawa wcale nie jest taka zła był nominowany do konkursu filmów studenckich na Festiwalu Camerimage 2014. Wielokrotnie pracował jako operator drugiego unitu i operator kamery przy filmach fabularnych oraz serialach, co dało mu możliwość pracy z doświadczonymi reżyserami (min. Borys Lankosz, Sam Akina, Kinga Dębska, Maciej Ślesicki) oraz innymi autorami zdjęć (min. Bogumił Godfrejów, Michał Sobociński, Mikołaj Łebkowski, Paweł Flis). Podczas pracy nad filmem kładzie duży nacisk na preprodukcję, by mimo często okrojonych budżetów być odpowiednio przygotowanym do realizacji wcześniej ustalonej wizji.
Magdalena Kizinkiewicz
Aktorka, reżyser, terapeuta i rehabilitant głosu, logopeda. Absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1999-2003. Grała m.in. w takich polskich produkcjach jak: „Chopin pragnienie miłości” reż. J. Antczak, „Noc czerwcowa” reż. A. Wajda, „Pręgi” reż. M. Piekorz oraz serialach „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Echo serca”, „Diagnoza”, „Nieobecni”. Laureatka nagrody za najlepszą rolę komediową w spektaklu „Wesele u drobnomieszczan” reż. J. Bradeckiego (1999) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wiki” na festiwalu Silver Sawa (2018). Grała w filmie „Wyzwolenie”, który otrzymał Grand Prix na Festiwalu w Toronto w 2016r. Jest reżyserem takich spektakli jak: Spektakl muzyczny „Postacie” w Warszawskiej Szkole Filmowej (WSF), w którym była też konsultantem wokalnym, który miał swoją premierę w 2019 r. na scenie Kina Elektronik, a następnie realizację telewizyjną. Reżyserowała także spektakl „Młynarski mniej znany” zrealizowany w 2019 r. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (UMFC) w ramach Retro Noc Muzeów, jak również spektakl „Jak się kochają w niższych sferach” zrealizowany w WSF – premiera online w 2020 r. Współpracuje jako reżyser i konsultant wokalny z Uniwersytetem Warszawskim (UW) - Teatr Hybrydy: „Miasto 44” spektakl muzyczny wyprodukowany w 2019 r. i „Krajobraz pełen nadziei” projekt online powstał w 2020 r. W 2016 r. ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Wydziale Polonistyki UW. Prowadzi terapię pomagającą ludziom w odzyskaniu głosu po urazach fizycznych i emocjonalnych. Pracuje nad emisją głosu metodą Physiological Voice Training- Flow Phonation wg dr H. Noe. Jest trenerem osób zawodowo występujących publicznie. Prowadzi warsztaty z kreowania wizerunku i wystąpień́ publicznych, warsztaty głosowe dla wokalistów, aktorów i mówców, jak również̇ indywidualne konsultacje we wszystkich tych dziedzinach. Na stałe współpracuje z Izbą Adwokacką w Warszawie, z Milewski & Partnerzy, Renort Słuchając Ciała (zespół fizjoterapeutów i osteopatów).
Natalia Grzegorzek
Producentka filmowa. Założycielka domu produkcyjnego Koskino, gdzie od 2011 roku produkuje filmy fabularne, dokumentalne i seriale. Jest producentką filmów "Kamper" (2016), "Córka trenera" (2018) i "Moje wspaniałe życie" (2021) w reż. Łukasza Grzegorzka, "Kawki na drodze" w reż. Olmo Omerzu (koprodukcja międzynarodowa), serialu "Kontrola" (sezony 2-4) w reż. Nataszy Parzymies oraz dokumentu "Powiedz mi coś jeszcze" w reż. Martyny Peszko. Obecnie pracuje nad produkcją dwóch filmów dokumentalnych - "Strach z głowy" w reżyserii Grzegorza Brzozowskiego i "Kwiaty Ukrainy" w reżyserii Adeliny Borets. Jest członkinią Polskiej Akademii Filmowej, EAVE i ACE Producers Network. Jest prezeską Polskiej Gildii Producentów.
Tomasz Mąka
Reżyser dźwięku i realizator. Specjalista od montażu nagrań audio w postprodukcji filmów i telewizji. Absolwent Warszawskiej Szkoły filmowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. przy produkcji filmu "Devorah's Hope" oraz produkcji seriali telewizyjnych. Od 2021 roku zaangażowany w prace dydaktyczne, związane nie tylko z postprodukcją, ale również pracą na planie filmowym oraz edukacją związaną z nagraniami w studiu.
dr hab. Katarzyna Taras
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor habilitowana nauk humanistycznych. Profesor nadzwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Historyczka i krytyczka filmowa. Zajmuje się najnowszym kinem polskim i teoretycznymi aspektami sztuki operatorskiej. Zakochana w kinie Wojciecha Jerzego Hasa. Publikuje w „KINIE”, „Nowej Polszy” i „Film PRO”. Autorka trzech książek: Witkacy i film (2005), Egoista czy „Edi”? Bohaterowie najnowszych polskich filmów – rekonesans (2007), Frustraci. Bohaterowie filmowi i literaccy wobec polskiej rzeczywistości po 1989 roku (2012). Nieustająca inspiracja – Tatry i Bliski Wschód.
dr Zbigniew Niciński
W latach 1979-1983 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze na Wydziale Filmu i Telewizji - Katedra Montażu Filmowego, TV i Realizacji TV. Wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2003 zasiada jako członek założyciel Polskiej Akademii Filmowej w jury Polskich Nagród Filmowych - Orłów. Wybrana filmografia: „Kroll” (1991), „Psy” (1992), „Pokaż kotku co masz w środku” (2011).
Jacek J. Januszyk
Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Operator, scenarzysta, reżyser i producent. Debiutował zdjęciami do filmu fabularnego „Portret podwójny” (nominacja do Złotych Lwów FPFF w Gdyni oraz nagroda w kategorii „Nowe formy wyrazu”). Współpracował z wybitnymi i uznanymi twórcami polskiego kina, m.in. A. Wajda, J.J. Kolski, J. Bogajewicz, W. Smarzowski, M. Ślesicki, L. Wosiewicz, J. Zaorski, K. Lupa, J. Dylewska, P. Edelman, K. Ptak, A. Sikora, M. Pawłowski, K. Visconti. W jego dorobku filmowym i telewizyjnym znajdują się projekty łączące wysoki poziom artystyczny i komercyjny, jak np. „W pustyni i w puszczy”, reż. G. Hood (laureat Oscara). Jest również autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, m.in. „Dotknięcie Anioła” uhonorowanego nagrodą Gold Remi na Worldfest-Houston International Film Festival. Zdjęcia do tego filmu wyróżnione zostały nagrodą Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rijece. Z kolei film „Uciekinier”, laureat brązowego medalu na The New York Festival przyniósł autorowi zdjęć specjalną nagrodę na festiwalu w Zielonej Górze. Za zdjęcia do kontrowersyjnego filmu „Zakazana miłość” otrzymał nominację do Deutscher Kamerapreis. Obecnie pracuje jako reżyser i koproducent nad autorskim filmem „Trzy upadki świętego” – pokaz na festiwalu w Cannes w ramach sekcji „Works in progres” oraz na międzynarodowym festiwalu Nowe Horyzonty. Kolejne projekty to ”Sztuka ponad życiem” oraz „Etiuda na skrzypce i wiolonczelę”. Na etapie developmentu realizuje autorskie projekty fabularne – „Uzdrowiciel” i „Trzy dni z mordercą”.
Magdalena Dipont
Scenografka filmowa i dekoratorka wnętrz. Pracowała przy kultowych polskich filmach m.in. „Bez znieczulenia”, „Panny z Wilka”, „Człowiek z żelaza”, „Przesłuchanie”, „Krótki film o zabijaniu”, „Dekalog” i wiele innych. Autorka scenografii m.in. do filmów „Katyń”, „Zemsta”, „Dług”, „Tatarak”, „Czerwony pająk”, „Pan T”. Laureatka wielu prestiżowych nagród w tym czterech statuetek Orłów Polskiej Akademii Filmowej oraz Złotego Lwa na PFFF w Gdyni.
Mateusz Pacewicz
Urodził się w 1992 roku w Warszawie. Autor scenariusza „Bożego Ciała”, dzieła nominowanego w 2020 roku do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, a także do „Sali samobójców. Hejtera”, najlepszego międzynarodowego filmu festiwalu Tribeca. Laureat wielu nagród indywidualnych, w tym Nagrody za najlepszy scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Orła za najlepszy scenariusz i odkrycie roku. Najmłodszy scenarzysta w historii nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Członek Amerykańskiej, Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Koncentruje się na pisaniu scenariuszy, ale występuje również w roli reżysera i kreatywnego producenta przy polskich oraz amerykańskich produkcjach filmowych i serialowych.
Natasza Parzymies
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Światowy rozgłos przyniósł jej serial internetowy „Kontrola”, który stworzyła, napisała i wyreżyserowała podczas studiów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Pierwszy sezon doczekał się ponad 60 milionów wyświetleń w serwisie YouTube; kolejne trzy sezony wyprodukował Player (TVN). W 2022 roku Natasza jako pierwsza Polka znalazła się na prestiżowej liście „Power of young Hollywood 2022” amerykańskiego magazynu Variety. W dorobku Nataszy znajdują się również m.in. mini-serialu „Random” (prod. Storytel), czyli pierwszego polskiego serialu łączącego w sobie słuchowisko i film, a także wielokrotnie nagradzanego film „Moje Stare”.
Robert Sobociński
Ukończył studia na wydziale ”Creative Photography”, Humber College, Toronto, Kanada. Od roku 1996 czynnie pracuje jako fotograf reklamowy. Specjalizuje się w szeroko pojętej fotografii produktowej. Współpracuje z międzynarodowymi agencjami reklamowymi takimi jak Havas, Mcann, Ogilvy & Mather,Publicis, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, DDB, BBDO.
Stanisław Krzemiński
Dziennikarz prasowy, reporter radiowy, reżyser dokumentalista, II reżyser filmów fabularnych, producent TV. Autor założeń zrealizowanych 20 seriali dokumentalnych i 5 seriali fabularnych. Założyciel firm BESTA FILM, STUDIO BESTA, TELEMARK, STAVKA (1990, 1993, 2003, 2005). Inicjator i prezes telewizji TTV (2011-2017). Jako II reżyser współpracował z: Andrzejem Wajdą, Feliksem Falkiem, Maciejem Wojtyszko. Jako producent współpracował z: ARTE, ZDF, SDR, WDR, SVT, PLANET, HBO, TVP1, TVP2, POLSAT, TVN. Laureat nagrody FELIX 1996 przyznawanej przez Europejską Akademię Filmową za wkład w rozwój filmu dokumentalnego (wspólnie z Jerzym Śladkowskim).
TOMASZ KOLANKIEWICZ
Filmoznawca i historyk filmu, wykładowca i prowadzący prelekcje i rozmowy o filmie. W latach 2020-2023 Dyrektor Artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Kurator filmowy współpracujący z telewizją, festiwalami filmowymi, Nowym Teatrem w Warszawie. Między 2008 a 2017 rokiem redaktor programowy w redakcji filmowej TVP Kultura. Wydawca reżyser i prowadzący telewizyjnych audycji kulturalnych. Autor prezentowanego w 80 kinach w całej Polsce przeglądu filmowego "Krótka historia polskiego kina". Od roku 2024 dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.
Tomasz Malinowski
Kolorysta i operator filmowy. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Od 2016 prowadzi zajęcia z korekcji barwnej dla operatorów i montażystów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Kolorysta, operator obrazu, operator kamery. Pracował przy filmach fabularnych, dokumentalnych, serialach i teatrach telewizji. W latach: 2008 – 2017 pracował jako kolorysta na Telekinie w TVP. Ponad 50 opracowań barwnych filmów fabularnych i serialowych, na systemach korekcji barwnej: DaVinci 2K, Nucoda FilmMaster, Quntel, Davinci Resolve. W swojej pracy koncentruje się na kreatywnym wykorzystaniu i oddziaływaniu barwy w narracji filmowej. W Warszawskiej Szkole Filmowej powadzi pracownię – cyfrowa ciemnia – „Między Analogiem a Cyfrą”. WWW: tomaszmalinowski.com
Wojciech Saramonowicz
Scenarzysta, dziennikarz, operator. Jest absolwentem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest scenarzystą, autorem zdjęć i współrealizatorem ponad trzystu programów telewizyjnych, a także wielu seriali telewizyjnych oraz filmów fabularnych. W latach 2014-2019 był wykładowcą scenopisarstwa i dramaturgii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest opiekunem wielu studenckich filmów rocznych oraz dyplomowych.
Alek Pietrzak
Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Reżyserii Filmowej. Jego dyplomowy film Mocna kawa wcale nie jest taka zła zdobył wiele nagród w kraju i za granicą. Kolejny krótki film zrealizowany w Studiu Munka pt. Ja i mój tata był dystrybuowany w kinach jako Najlepsze polskie 30stki, oraz zdobył ponad 16 nagród, w tym nagrodę publiczności na Heartland Film Festival w Indianapolis i w Huesce w Hiszpani. W wieku 26 lat zadebiutował pełnometrażową czarną komedią Juliusz, która zakwalifikowała się do konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni. W telewizji zadebiutował reżyserując 5 odcinków w powracającym po 10 latach serialu TVN pt. 39.5. Zdobywał doświadczenie w pionie reżyserskim na planach filmów: Obywatel J. Stuhra, Bridge of Spies S. Spielberga, Planeta Singli M. Okorn, True Crimes A. Avranas, oraz serialach Belfer, czy Pod Powierzchnią. Obecnie kończy również wydział Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim.
AGNIESZKA JASTRZĘBSKA
Absolwentka Filologii ukraińskiej i Filologii polskiej UW. Lektorka języka polskiego jako obcego, nauczycielka języka polskiego. Przez osiem lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego w Ukrainie. Od 2013 roku związana z Centrum języka polskiego i kultury polskiej POLONICUM Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2015 z Warszawską Szkołą Filmową. Pracuje również jako nauczycielka języka polskiego w liceum. Jest egzaminatorką jpjo oraz autorką zadań egzaminacyjnych. Prowadzi liczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Jest współautorką podręcznika „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz ty” oraz licznych artykułów na temat metodyki nauczania języka polskiego jako obcego i języka polskiego w Ukrainie. Jej pasją jest kreatywne podejście do nauki języka, wykorzystanie elementów gier i zabaw w procesie dydaktycznym, neurodydaktyka i psychodydaktyka.
AGNIESZKA WOŁEJKO
Reżyser dźwięku, muzyk. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia artystyczne. Przez wiele lat związana z dubbingiem. Autorka nagrań polskich wersji językowych m.in. do produkcji: „Strażnicy Galaktyki vol. II”, „Król Lew”, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Miksowała dubbing do filmów i seriali w różnych językach, m. in. dla Netflixa i Disney'a. Specjalistka od dialogów, a prywatnie pasjonatka lingwistyki i języków obcych. Najnowsze polskie produkcje, przy których pracowała to „Znachor”, „Kos” i „Akademia Pana Kleksa”.
Alek Sajnach
Scenarzysta gier wideo, graphic designer. Ukończył Graphic Design (illustration) na Teesside University w Anglii. Współpracował z firmami Techland i CI Games przy tworzeniu gier „Dying Light” czy „Sniper: Ghost Warrior 3”. Od 2016 roku pracuje jako Narrative Director we Flying Wild Hog.
Anna Banaszak-Urbaniak
Radczyni prawna, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Praktyczną wiedzę z zakresu ochrony i zarządzania własnością intelektualną zdobyła podczas wieloletniej współpracy z jedną z największych grup medialnych w Polsce, koordynując oraz wykonując obsługę prawną działalności filmowej i muzycznej. Obecnie właścicielka kancelarii prawnej Kreatywna Kancelaria Prawna specjalizującej się w zakresie prawa własności intelektualnej, której Klientami są podmioty z branży kreatywnej, w tym filmowej, muzycznej oraz wydawniczej. Poza powyższą działalnością współpracuje również jako doradca z organizacjami branżowymi na rynku filmowym, m.in. takimi jak Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Stowarzyszenie Kreatywna Polska oraz Stowarzyszenie Kobiety Filmu.
Artur Dębkowski
Programista w Vile Monarch z stażem nie tylko w gamedevie. Odpowiedzialny za porty gier studia na Nintendo Switch oraz Weedcraft Inc. Absolwent Game Dev School, związany z KNTG Polygon na Politechnice Warszawskiej.
ARTUR STODOLNY
Realizator i montażysta dźwięku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie – specjalizacja: instrumenty perkusyjne oraz studiów magisterskich na wydziale Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pracował jako realizator dźwięku wielu filmów animowanych, seriali i gier wideo m.in. przy „Manu. Bądź sobą!” (2017), “Battlefield V” (2018), “Call of Duty: Modern Warfare II” (2022) czy “God of War: Ragnarök” (2022).
Barbara Fronc
Montażystka. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Ukończyła Wyższe Zawodowe Studium Montażu Filmowego oraz Realizację Telewizyjną na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Była odpowiedzialna za montaż wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i etiud szkolnych m. in. “Syzyfowe prace”, “Opowieści z chłodni”, “Requiem”, “Amatorzy”, “Członek z…” oraz “Bajland”. W 2023 roku otrzymała nagrodę za montaż etiudy “Połączenia” na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy.
BARTŁOMIEJ WOŹNIAK
Kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, autor piosenek, producent muzyczny, reżyser i realizator dźwięku, multiinstrumentalista występujący na koncertach w kraju i za granicą. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych oraz ścieżek dźwiękowych do filmów fabularnych i dokumentalnych. Jego twórczość towarzysząca sztukom wizualnym i inscenizacjom teatralnym, koncentruje się na muzyce imersyjnej, stawiającej przestrzeń na pierwszym planie, wykorzystującej nowoczesne techniki dźwięku przestrzennego, takie jak technologie wielokanałowe, ambisoniczne, dźwięk dookólny i obiektowy. Czerpie inspiracje między innymi z polskiej muzyki tradycyjnej, szeroko pojętej muzyki improwizowanej, jazzu, muzyki elektronicznej i ambientowej, dźwięków występujących i niewystępujących w naturze. Współpracuje z wieloma reżyserami teatralnymi i filmowymi, prowadzi również działania edukacyjne. Jego prace docenione zostały na wielu festiwalach teatralnych („Tato” w Teatrze Bagatela w Krakowie, „Ich czworo” w Teatrze Jaracza w Łodzi, „Wujaszek Wania” w Teatrze Ludowym w Krakowie). Współtworzy zespół Wowakin i Maryna C.
BARTOSZ FIGURSKI
Aktor, tancerz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Tancerz i współtwórca choreografii Teatru Tańca Zawirowania. Prowadzi działalność, związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Współtwórca choreografii do serialu TV Tancerze. Bierze udział w wielu festiwalach tańca współczesnego w Polsce i za granicą m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Hiszpanii czy Rosji. W dorobku ma wiele ról w spektaklach muzyczko-tanecznych m.in. „Fame” (reż. Wojciech Kępczyński), Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, „Piotruś Pan” (reż. i chor. Janusz Józefowicz) czy „Koty” (reż. Wojciech Kępczyński), Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
Beata Kozikowska
Aktorka, lektorka, reżyser nagrań i trenerka. Studia odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na Wydziale Aktorskim, oraz w Podyplomowym Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Ukończyła także roczny Kurs Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ze studiami dźwiękowymi w Warszawie współpracuje od 19 lat - jej głosem mówi m.in. iPhone. Od czterech lat prowadzi warsztaty dla lektorów “Raz, dwa, raz..... próba mikrofonu” w Studio MELANGE, oraz warsztat dla nauczycieli pt. Instrukcja Obsługi Głosu.
BEATA PALKA
Anglistka, szkoleniowiec. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi szkolenia m. in. dla Polityka.pl, redakcji Polityki.pl czy T-Mobile. Wykładowczyni języka angielskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej.
BRONISŁAWA MAŚLANKA
Prawnik. Absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2001-2006 była kierowniczką wydziału prawnego trzeciego kanału Telewizji Polskiej, a od 2006 roku zarządza zespołem w zakresie prawa autorskiego. Od 2001 roku prowadzi szkolenia z własności intelektualnej dla instytucji kulturalnych, dziennikarskich i producentów.
DARIUSZ PANAS
Operator kamery i obrazu. Absolwent wydziału operatorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Tworzył zdjęcia do takich produkcji jak „Rodziców nie ma w domu”, „In Flagranti” czy „Gintowski”. Jako operator kamery pracował m.in. przy „13 posterunek”, „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”, „M jak miłość”, „Magda M.” czy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Był operatorem kamery przy filmie „Kraj” wyprodukowanym przez Warszawską Szkołę Filmową.
Dr Anna Wolska
Animatorka i miłośniczka kultury i historii sztuki, kuratorka licznych wystaw polskich i zagranicznych realizowanych dla MSZ czy Instytutu Adama Mickiewicza. Z zamiłowania fotografka i malarka. Ukończyła studia na warszawskiej ASP. Doktorat na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w dyscyplinie - "sztuki piękne". Od prawie dwudziestu lat zajmuje się zawodowo promocją kultury. Od 2006 roku związana z Okręgiem Warszawskim ZPAF, gdzie pracuje jako wykładowca i Kurator warszawskiej galerii fotografii „Galerii Obok ZPAF”. W 2010 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za szczególny wkład w promocję polskiej fotografii”. Ma na swoim koncie ponad sto projektów kuratorskich, w tym wystawy indywidualne, festiwale, przeglądy i konkursy. Pełni funkcję Ambasador międzynarodowego festiwalu fotograficznego - FotoArtFestival w Bielsko Biała.
dr Jacek Pająk
Reżyser dźwięku, filmoznawca. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Politechniki Warszawskiej. Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych i w dziedzinie nauk humanistycznych. Specjalizuje się w postprodukcji dźwięku w filmie i telewizji. Jest również imitatorem efektów synchronicznych. Współpracuje przy realizacji efektów dźwiękowych w filmach fabularnych (m. in. „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”, „Plagi Breslau”, „Cicha noc”, „Twój Vincet”, „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Miasto 44”). Zajmuje się udźwiękawianiem filmów, programów telewizyjnych i seriali. Autor monografii i tekstów naukowych z zakresu analizy i estetyki dźwięku w filmie. Nominowany do The Golden Reel Award za efekty synchroniczne do filmu „1920 Bitwa Warszawska”. Nagrodzony The Golden Reel Award za montaż dźwięku w filmie „Powstanie Warszawskie”. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Dr Jakub Bukała
Projektant gier, programista. Założyciel i lider studia Serious Sim, producent i koordynator projektów, twórca gier i wieloletni programista (pierwsza gra napisana w polskim języku programowania Zdzich circa 2004 r.). Doktor nauk technicznych (mechanika obliczeniowa) i nauczyciel akademicki; obecnie wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prywatnie nerd od planszówek, sesji rpg, gier Paradoxu, a także miłośnik mediów interaktywnych, historii, nauki, techniki, górskich szlaków i turystyki rowerowej.
dr Katarzyna Bałdyga
Doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, polonista, redaktor. Jest autorką artykułów naukowych dotyczących literatury i filmu. Interesuje się kinem autorskim oraz problematyką związków sztuki i filozofii, a także miejscem tradycji w kulturze współczesnej.
dr Małgorzata Lipmann
Aktorka - m.in. Teatr Capitol w Warszawie, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w War-szawie. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i Instytutu Lee Strasberga w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorskim, gdzie uzyskała stopień Doktora Sztuki w Dziedzinie Sztuk Teatralnych pod opieką promotora prof. Jarosława Gajewskiego, któremu wówczas asystowała. Wcześniej asystowała prof. Mai Komorowskiej w pracy ze studentami i reżyserii spektaklu dyplomowego. Metoda, którą pracuje oparta jest głównie na Metodzie Lee Strasberga wywodzącej się z systemu Konstantego Stanisławskiego. Poznała ją w Instytucie Lee Strasberga w Nowym Jorku pod okiem instruktorów, niejednokrotnie uczniów samego Lee Strasberga, którzy przekazują tę wiedzę aktorom z całego świata. Nadal doskonali swoją znajomość Metody biorąc wielokrotnie udział w Warsztatach Aktorskich uznanego na całym świecie nowojorskiego aktora i reżysera Roberta Castle, absolwenta Actors Studio i bezpośredniego ucznia Lee Strasberga. Od 2011 roku jest organizatorką jedynych w Polsce, corocznych jego warsztatów, a także jego asystentką i jedną z nie-wielu osób na świecie, które uzyskały zgodę na prowadzenie warsztatów jego techniką.
ELA TOLAK
Scenograf, kostiumolog, charakteryzator, grafik. Ukończyła z wyróżnieniem Katedrę Scenografii i Grafiki na ASP w Warszawie. Dodatkowe wykształcenie: muzyka i charakteryzacja. Projekt „Wariata i zakonnicy” S.I.Witkiewicza - I nagroda Międzynarodowej Organizacji OISTAT w Polsce pod przewodnictwem A.Wajdy „Fortynbras się upił” - wg. J.Głowackiego najlepsza polska inscenizacja z jego utworów 2017 r., Paryż Prix des P'tits Molières dla scenografii i kostiumów „Gry miłości i przypadku” P. Marivaux 2019 r., Grand Prix na Festiwalu Młodych Reżyserów w Krakowie. „Tylko koniec świata” J.L.Lagarce 2022 r., I wyróżnienie Przegląd Piosenki Aktorskiej „Gloria Amore Victis”. Artystka realizowała scenografię i kostiumy do filmów i kampanii reklamowych. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Warszawie i Poznaniu, Polskim w Warszawie i Bydgoszczy, Nowym w Warszawie i Łodzi, Ludowym w Krakowie, Rampa, Studio, A la Folie Theatre w Paryżu Obecnie zajmuje się także dydaktyką. Młodych filmowców zapoznaje ze złożonym procesem tworzenia plastyki filmowej. Na UM Fryderyka Chopina w Wa-wie uczy podstaw charakteryzacji i stylizacji scenicznej, a w Szkole MakeUp Star nowoczesnego kostiumu i charakteryzacji w oparciu o historię.
FILIP PASTERNAK
Urodzony w 1995 roku. Zaczął swoją karierę zawodową jako informatyk, ale zaraz później zajął się sztuką operatorską na poważnie. Został przyjęty na studia do Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku realizacja obrazu filmowego, gdzie dziś jest wykładowcą. Jest autorem zdjęć do takich produkcji jak "Kontrola" (miniserial internetowy z ponad 60 milionami odsłon) czy "Random" z Julią Wieniawą i Maćkiem Musiałowskim w rolach głównych. "Kontrola" doczekała się łącznie aż czterech sezonów współtworzących z Player.pl. Oprócz filmów, Filip jest aktywnym twórcą w sektorze reklamowym, odpowiada za zdjęcia do reklam takich marek jak Pocztex, Porta czy Netflix.
FILIP ŚLESICKI
Programista gier z szerokim doświadczeniem. Pracował przy symulatorze pojazdów „Offroad PRO” na urządzenia mobilne, grze przygodowej „Best Month Ever” na PC, obecnie współtworzy projekty na VR w XR Wizards. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Georgina Bolesławska
Anglistka, tłumaczka, tłumaczka audiowizualna. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia podyplomowe z tłumaczeń audiowizualnych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jako dialogistka współpracowała ze studiem Genetix Film Factory w Warszawie.
HIERONIM JANUSZYK
Reżyser filmów animowanych, kolorysta, VFX Compositing Artist. Absolwent Pracowni Animacji warszawskiej ASP. Z branżą filmową związany od 2014 roku, pierwotnie jako operator kamery i montażysta. Uczestniczył w postprodukcji kilkunastu filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. „Trzy upadki świętego” (pokaz specjalny w Cannes) oraz „Dotknięcie anioła” (40 nagród festiwalowych). Jego animowany debiut reżyserski „Pofrunąć z Krukiem”, nagrodzony przez South Film & Arts Academy, prezentowany był na 14 międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Paryżu, Chile oraz na festiwalu ANIMATOR. Jego drugi film otrzymał rekomendację Tomasza Bagińskiego i dotację PISF. Realizował również liczne projekty komercyjne dla m.in. PKO Banku Polskiego, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projektował także plakaty filmów i festiwali.
Jacek Bończyk
Aktor, librecista i autor tekstów, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Ma na swoim koncie kilka recitali oraz kilkanaście nagranych płyt. Zagrał wiele głównych ról w polskich wersjach musicali: m.in. „Cabaret“, „Skrzypek na dachu“, “Rocky Horror Show“, „Chicago“. Zrealizował wiele spektakli teatralnych m.in: "Obywatel"w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; "Kot w butach", "Walc na trawie", "Nie dorosłem" w stołecznym Teatrze Syrena; "Singielka" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; "Zorro" w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum; „Młynarski obowiązkowo” w Teatrze 6 piętro w Warszawie, a ostatnio - prapremierę polską musicalu M.Brooksa „Młody Frankenstein” w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
Kalina Duwadzińska
Tancerka, choreografini, instruktorka i wykładowczyni ruchu. Absolwentka studiów choreograficznych na Akademii Muzycznej w Łodzi i kursu choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu. Dwukrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Pod kierunkiem mistrza Hari Padmana w Chennaju kształciła się w zakresie klasycznego tańca Bharatanatyam i rytmiki karnatyckiej. Na stałe związana jest z Indian Dance Group MOHINI i grupą partneringową Karoliny Kroczak Oddaj Ciężar. Tworzy choreografie do filmów animowanych, spektakli teatralnych i współpracuje przy projektach interdyscyplinarnych.
KAROLINA ADAMCZYK
Wokalista, aktorka teatralna i filmowa. W 1999 roku ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występowała na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 1999-2003 roku, w latach 2005-2008 w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, w latach 2008-2014 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, a od 2015 roku występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Grała w takich produkcjach filmowych jak „1983”, „Żeby nie było śladów”, „Nina”, „Kobieta na dachu” czy „Szadź 3”. W 2000 roku zdobyła Statuetkę Gryfa w kategorii debiut, a rok później otrzymała Nagrodę Jury za rolę Anki w sztuce teatralnej "Zabić was to za mało” i nagrodę dla młodej aktorki za tę samą rolę od Prezesa ZASP. W 2023 roku otrzymała Pierwszą nagrodę aktorską za rolę Karin w spektaklu „Twarzą w twarz”.
KATARZYNA BOJKOWSKA
Reżyserka, scenarzystka, grafik. Absolwentka Historii Sztuki i Grafiki. Ukończyła Reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Pracowała jako asystentka reżysera przy filmie „Kraj” oraz serialu „Warszawianka”. Tworzyła grafikę m.in. do „Pitbull”, „Listy do M 5” czy serialu „Królowa”.
Konrad Belina-Brzozowski
Alchemik dźwięku, muzyk elektroniczny, realizator audio. Od 10 lat związany z muzyką syntetyczną, w której tworzy pod aliasem Lord Qiuu. Absolwent Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej, specjalizacji Dźwięk w Grach na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty z produkcji oraz historii muzyki elektronicznej prowadzi w Polsce i za granicą. Pisze dla gamemusic.pl największego polskiego portalu poświęconego muzyce z gier wideo. Współpracuje z Vile Monarch, producentem nagrodzonej na Digital Dragons 2017 gry Oh... Sir! The Insult Simulator.
KONRAD WANTRYCH
Pianista, klawiszowiec, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i realizację dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji. Współpracował z grupą muzyczną Believe, projektem akustycznym Mr. Gil., Jackiem Bończykiem, Klementyną Umer i z Kazikiem przy płycie „Zaraza”. Stworzył opracowanie muzyczne do animowanego filmu „Księżniczka Lillifee”. Zajmował się aranżacją muzyczną do wielu spektakli teatralnych m. in. „Kopciuszek” w reż. Marii Ciunelis, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, czy „Skąpiec Work in progres” w reż. Adama Biernackiego. Obecnie klawiszowiec w zespole Kult.
KRZYSZTOF OGŁOZA
Aktor, pedagog. W latach 2003 - 2018 związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie zagrał w wielu spektaklach. Zadebiutował W Teatrze TV w wielokrotnie nagradzanym spektaklu Pasożyt w reż. Marcina Wrony. Zagrał w filmach: Ryszarda Bugajskiego, Macieja Pieprzycy, Leszka Dawida, Roberta Glińskiego, Anny Kazejak, Szymona Jakubowskiego, Marcina Wrony. Jest wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W 2011 roku był nominowany do nagrody Złota Kaczka w kategorii najlepszy aktor za rolę Anta w filmie Ki L. Dawida. Otrzymał od Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich: za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty. W 2014 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Łukasz Sip
Ojciec, szermierz, archeolog, wuefista, historyk, wychowawca, pedagog, rycerz, rekonstruktor, tancerz, organizator imprez sportowych i historycznych różnego szczebla, najlepszy koordynator zespołu sportowego, stróż porządku, mistrz humoru, wzór do naśladowania, rzeczoznawca uzbrojenia, trener międzynarodowy, specjalista od bezpieczeństwa, aktor statysta, aktor epizodysta, rekwizytor, scenograf.
ŁUKASZ STRENT
Montażysta i kolorysta z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w formach telewizyjnych i dokumentalnych. Urodzony w 1984, ukończył szkołę średnią w USA, z wykształcenia grafik (ASP w warszawie), studiował także montaż filmowy na PWSFTViT. Współautor kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, współtwórca wielu znanych formatów telewizyjnych od „The Voice” po „Kobietę na Krańcu Świata” a także krótkich form i opraw graficznych kanałów telewizyjnych, m. in. AMC czy Sundance Channel. Od 2021 projektuje narzędzia (oprogramowanie) do zdalnej współpracy w postprodukcji w firmie Avid.
MACIEJ KARPIŃSKI
Scenarzysta, dramaturg, prozaik, krytyk literacki i filmowy. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Założyciel i prezes Zarządu Gildii Polskich scenarzystów filmowych. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Był wiceprezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich w latach 1989-1994, a od 2013 roku pełni funkcję przewodniczącego koła Scenarzystów Stowarzyszenia. W 1989 roku został kierownikiem literackim studia filmowego „Perspektywa”. Do roku 2005 pełnił funkcję dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W latach 2005-2010 był pełnomocnikiem Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ds. międzynarodowych. W 2015 roku został członkiem zarządu Europejskiej Federacji Scenarzystów, a od 2019 roku jest wiceprezydentem tej organizacji. Autor i współautor scenariuszy takich produkcji jak „Kobieta samotna”, „Córy szczęścia”, „Różyczka”, „Najlepszy” i serialu „Osiecka”. Autor powieści wielu dzieł m.in. „Oto przyczyna”, „Słodkie oczy” czy „Pisarz przemówień”. Odznaczony Srebrnym Medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”. W 2022 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój polskiej kinematografii.
Maciej Miąsik
Członek Zarządu Movie Games S.A. Weteran polskiej branży gier, producent, projektant, programista, sound designer. Znany z pracy nad pierwszym Wiedźminem, ale także wieloma innymi grami, głównie przygodowymi: Reah: Zmierz się z Nieznanym, Schizm: Prawdziwe Wyzwanie, Schizm II: Kameleon, Sentinel: Strażnik Grobowca, czy wydanej w 2017 gry Beat Cop. Współtwórca kultowej już, jednej z pierwszych polskich profesjonalnych gier na PC - Electro Body. Oprócz pracy nad grami Maciej zajmuje się aktywnie edukacją branżową jako Dyrektor Programowy kursu GameDev School oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Działa także w Fundacji Indie Games Polska. Jest niezależnym ekspertem EACEA - Europejskiej Agencji Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.
MACIEJ PRYKOWSKI
Reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego i Podyplomowego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Twórca scenariuszy do takich produkcji jak „Pierwsza miłość”, „Szpilki na Giewoncie”, „Przypadki Cezarego P.” czy „Gabinet nr. 5”. Pomysłodawca serialu i autor scenariusza do 1 odcinka „Sortownia”. Współtwórca hitu Netflixa „Jeszcze przed świętami”. Jego etiuda „Czego nikt nie wie” została nagrodzona aż na 9 Polskich festiwalach filmowych, a jego debiutancki film pełnometrażowy adaptacyjny „Zgorszenie publiczne” został doceniony na Festiwalu Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End” oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych.
Malwina Czajka
Animatorka kultury, filmoznawczyni i edukatorka. Twórczyni Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi (odbywającego się od 2010 roku). Ukończyła filmoznawstwo i nowe media na Uniwersytecie Łódzkim. Dyrektorka artystyczna dwóch edycji Festiwalu Script Fiesta. Organizatorka wielu wydarzeń filmowych (m.in. Serio Pro, Filmowe lato, Akcja Edukacja, Kurs Animatora Kultury). W latach 2013-2017 managerka studia dźwiękowego TOYA Studios. Wcześniej kierowniczka Kina Charlie. Wykładowczyni na Uniwersytecie Łódzkim, w Warszawskiej Szkole Filmowej i w Liceum Filmowym. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019 i 2020) za projekty na temat sound designu w filmie.
MARIA ZUBA
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studiowała także w Edinburgh College of Art. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych. Montażystka dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych: „Córka trenera” (2017, reż. Łukasz Grzegorzek) oraz nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – „Moje cudowne życie” (2021, reż. Łukasz Grzegorzek). Pracuje także przy reklamach, teledyskach i formach dokumentalnych. Jest montażystką serialu dokumentalnego HBO – „Nadzy. Głośni. Dumni” (2023, reż. Delfina Dellert i Agnieszka Mazanek).
Mateusz Motyka
Studiował reżyserię filmową w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz literaturę Wiktoriańską i Amerykańską na Uniwersytecie w Tromsø. Jego pierwszy film krótkometrażowy „Maliny” zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego krótkometrażowego filmu studenckiego na Manchester International Short Film Festival 2017. Niecały rok później „Maliny” wraz z drugim filmem pt. „Leszy” zajęły 4. miejsce na liście „najczęściej wyświetlanych polskich filmów krótkometrażowych na zagranicznych festiwalach w 2018 roku” przygotowanej przez portal PolishShorts.pl. Współtwórca filmu fabularnego „Kraj”. Zdobywał doświadczenie na planach filmowych, reklamie oraz przy produkcji gier komputerowych klasy AAA.
Michał Dominowski
W 1997 roku ukończył studia na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej na specjalności Inżynieria dźwięku. Po studiach rozpoczął swoją - trwającą do dziś - przygodę z postprodukcją dźwięku do wszelkich możliwych form audiowizualnych. Współpracował z polskimi i zagranicznymi twórcami przy nieskończonej ilości projektów filmowych i telewizyjnych (m.in. “Ono” “33 sceny z życia”, “Zemsta”, “Duże zwierzę”, “Show”, “Dzieci z dworca Leningradzkiego”). W międzyczasie rozwinął swoje umiejętności jako realizator koncertowy. Przez blisko 10 lat przemierzał kraj i okolice czuwając nad brzmieniem i komfortem scenicznym wielu artystów (m.in. Lao Che, Kapela ze wsi Warszawa, Masala Soundsystem, Village Kollektiv). Miłośnik leśnych wypraw, dobrej kuchni, kotów i jednego wyjątkowego psa.
Michał Glinicki
Fotograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się fotografią prasową i reklamową. W latach 1985-1988 współpracownik tygodnika DER SPIEGEL oraz prasy skandynawskiej, min. EXPRESSEN I ETC. Autor 6 wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Wykonywał zdjęcia do ponad 150 kampanii reklamowych wielu znanych marek. Prezentuje swoje zdjęcia w kolekcji stałej Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Oliwia Skrzypczyk
Multiinstrumentalistka, wokalistka, tancerka, aranżerka. Gra na altówce skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zdobywczyni m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Treviso, Nagrody Specjalnej na IX Międzynarodowym Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Zrealizowała mnóstwo projektów telewizyjnych, koncertowych i eventowych: Eurowizja 2016 z Michałem Szpakiem, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2015, 2016, 2017 i programy telewizyjne („Jest okazja”, „Sonda 2”, „Jaka to Melodia”). Od roku 2016 jest solistką zespołu Filharmonii Dowcipu.
Piotr Majchrzak
Ukończył kompozycję i teorię muzyki w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był przewodniczącym Sekcji Młodych Związku Kompozytorów Polskich. W latach 1999-2007 był kierownikiem muzycznym w Teatrze Nowym w Warszawie. Od 1998 roku jest stałym współpracownikiem Telewizji Polskiej. Komponuje utwory na orkiestrę symfoniczną, zespoły kameralne, muzykę elektroniczną, muzykę dla teatru, filmu i tv. www.majchrzak.com.pl
Piotr Szatyłowicz
Reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Sztuki Mediów, ASP w Warszawie oraz kursu Dok Pro w Szkole Wajdy. Stypendysta MKiDN. Autor filmów pokazywanych na festiwalach filmowych m.in. Neisse Film Festival, Nancy International Film Festival oraz w programie EastSilver festiwalu Ji.hlava w ramach selekcji czeskiego Instytutu Filmu Dokumentalnego. Dodatkowo zajmuje się filmem animowanym oraz projektami w technologii VR. Uczestnik wystaw zbiorowych organizowanych m.in. w CSW Łaźnia w Gdańsku czy Galerii Studio. Autor multimedialnej aranżacji m.in. dla spektaklu „Białoruś. Wielkie Nadzieje” w reżyserii Laury Sonik, prezentowanego w Centrum Sztuk Performatywnych we Wrocławiu w ramach festiwalu organizowanego przez Instytut Grotowskiego.
PIOTR SZYMAŃSKI
Operator, szwenkier. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych, między innymi nagradzanych „Fuck it’s Biology” oraz „7a+”. Autor wizualizacji teatralnych w tym do spektaklu „Tell us about the future” na podstawie „Solaris”. Zanim zajął się filmem pracował jako fotograf.
Piotr Zelt
Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1992). Występował w teatrach warszawskich: Dramatycznym (1992-2000), Jestem (1994), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (1995), Atlantis (1995), Komedia (2004) i Bajka (2006). Na ekranie debiutował w serialu telewizyjnym "Kuchnia polska" (1992) Jacka Bromskiego. Wystąpił również w filmach: "Wielka wsypa" (1992) Jana Łomnickiego, "Trzy kolory. Biały" (1993) Krzysztofa Kieślowskiego, "Tato" (1995) i "Show" (2003) Macieja Ślesickiego, "Szamanka" (1996) Andrzeja Żuławskiego, "Kiler" (1997) Juliusza Machulskiego. Największą popularność przyniosła mu rola Arniego w sitcomie "13 posterunek" (2000). Występował także w wielu serialach telewizyjnych – m.in. "Tygrysy Europy' (1999 i 2003), "Miasteczko" (2000-2001), "Pierwsza miłość" (2007) czy "Szpilki na Giewoncie" (2010-2013).
Radosław Gwarek
Z branżą gier związany od 2008 roku. Projektant systemów sztucznej inteligencji związany z produkcjami 11 bit studios od 2011 roku. Odpowiedzialny za sztuczną inteligencję takich gier jak This War of Mine oraz Frostpunk, wcześniej pracował przy serii Anomaly i Funky Smugglers. Projektant, programista i grafik dla szeregu mniejszych, autorskich gier oraz modyfikacji.
Renata Puchacz
Ekspert rynku mediów, od ponad 20 lat związana zawodowo z markami telewizyjnym, m.in. Cyfra+, Canal+, TVN, TVP, Ale Kino, Kino Polska oraz festiwalowymi, m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Sztuki Faktu, zasiada w Steering Committee Festiwalu PRIX EUROPA (https://www.prixeuropa.eu/st-committee/), współpracuje z Europejską Unią Nadawców przy EBU Creative Forum, w Międzynarodowej Organizacji Telewizyjnej INPUT od lat działa jako National Coordinator (http://input-tv.org/network/national-coordinators). Producentka eventów medialnych i kulturalnych, również międzynarodowych. Heavy user, ale też krytyczna entuzjastka nowych technologii. Redaktor polskiej części „Katalogu filmów dokumentalnych po ’89 r.” wydanego w j. angielskim - Visegrad Found. Członek Komisji Etyki X Kadencji. Ekspert KRRiT, MKDiN oraz FINA (NinA). Absolwentka Wydziału Filozoficznego UJ, studiowała Pedagogikę i Filmoznawstwo, posiada Certificate of Performing Arts Management Amsterdam University, ukończyła Seminarium Producenckie PWSFTViT w Łodzi.
ROBERT BALIŃSKI
Operator filmowy, reżyser, dokumentalista, twórca teledysków i wizualizacji do przedstawień teatralnych i operowych. Absolwent wydziału operatorskiego i realizacji telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Współzałożyciel Teatru Sztuk. Autor zdjęć i reżyser wielu filmów dokumentalnych jak „Nasz Rozłam”, „Dezerter, nie ma zagrożenia”, „Tadeusz Nalepa – Panna”, „Urszula Dudziak – Waga”, „Techno” czy „Jerzy Piórecki”. Realizował wiele teledysków m.in. dla T.Love, Urszuli Dudziak, Tadeusza Nalepy, Michała Wiśniewskiego, Sambor Dudziński i zespołu Dezerter. Jest reżyserem świateł do licznych przedstawień baletowych, teatralnych, operowych oraz koncertów. Reżyser Oscarów Jazzowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 1994 roku otrzymał nagrodę za zdjęcia do teledysku „O sole mio” na Yach Festiwal.
Robert Krawczyk
Reżyser i montażysta specjalizujący się w projektach reklamowych, twórca kampanii wizerunkowych telewizji TVN. Montażysta kilkuset trailerów, reklam i teledysków. Wielokrotnie nagradzany w konkursach branżowych, między innymi.: Promax/BDA, Mixx Awards, Golden Arrow. Członek i juror Promax/BDA.
Ryszard Wojtala
Tancerz, choreograf. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Wydziału V, Sekcji Pedagogiki Tańca, w klasie prof. Danuty Piaseckiej. Wieloletni solista baletu. Tańczył w repertuarze: narodowym, operetkowym, musicalowym, charakterystycznym, historycznym, ludowym, rewiowym. Liczne zagraniczne tournée także z „Gruber Ballet Opera”, ze spektaklami: „Best of Broadway” – reż. Jerzy Gruza, chor. Bogdan Jędrzejak; „Bal a Vienne chez Johann Strauss” – reż. i chor. Janina Niesobska-Paradowicz, a także „Orzeł Biały” – reż. Bogdan Augustyniak, chor. Witold Borkowski. Prowadził wielokrotnie „Seminaria choreograficzne" dla instruktorów tańca w Orchard Lake, Michigan, USA. Decyzją Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi w 2004r.Prowadzi zajęcia dydaktyczne z „Tańca”: w ZPSM w W-wie na kierunku Wokalnym; w WSF w W-wie na kier. Aktorstwo Nowych Mediów; na UMFC w W-wie, na Wydziale IV - Wokalno-Aktorskim, a na kierunku Musical –Podstawy tańca klasycznego.
SŁAWOMIR PACEK
Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Występował na deskach Teatru Powszechnego oraz Nowego Teatru. Na swym koncie ma wiele ról w popularnych filmach kinowym m. in. „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”, „Zróbmy sobie wnuka” i „Młode wilki”. Zajmuje się również dubbingiem i jego głos można usłyszeć w takich produkcjach jak, „Zebra z klasą”, „Asterix na olimpiadzie”, „Strażnicy Galaktyki” czy „Transformers: Ostatni rycerz”, a także w grach komputerowych m.in. „Gothic 3”, „Diablo III”, „LEGO iniemamocni” i „Cyberpunk 2077”.
Stanisław Zaborowski
Kreatywny producent. Właściciel firmy Silver Frame. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. W okresie 2007-2013 związany z Telewizją Polską. Były członek Chines Europien Partnership of Development. Ukończył e-learning kurs Digital Storytelling na University of Birmingham oraz The Business Of Film na Open University. Wiceprzewodniczący sekcji młodych producentów przy KIPA. Uczestnik programu Emerging Producers 2019.
SYLWIA KACZMAREK
Założycielka i instruktorka Laboratorium Meisnera, prezeska Fundacji Act 4 Art imienia Meisnera, aktorka z dyplomem z Trinity Guildhall London, Giles Foreman Centre for Acting w Londynie i The Actors Temple London. W Polsce Sylwia uczyła do tej pory między innymi na zlecenie teatrów: Teatr Maska w Rzeszowie, Teatr Dramatyczny w Rzeszowie, Teatr Ateneum w Katowicach. Od 2021 roku uczy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Poza Polską uczyła również w The Actors Temple, Focal w Szwajcarii, Studio AZOT Paris oraz Meisner Acting Online. Sylwia jest certyfikowanym coachem i zajmuje się coachingiem aktorskim, coachingiem reżyserów oraz konsultacjami scenariusza z zakresu psychologii postaci.
URSZULA CUR
Psycholożka i profilerka w cywilu, wykładowczyni zagadnień psychologii śledczej, profilowania nieznanych sprawców, psychopatologii kryminalnej w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka programów szkoleniowych oraz licznych warsztatów specjalistycznych dla psychologów, policjantów, kuratorów sądowych, sędziów orzekających w sprawach karnych i cywilnych, prokuratorów i asesorów prokuratury. Autorka monografii pt. Profilowanie psychologiczne nieznanych sprawców przestępstw; współautorka publikacji tematycznych. Właścicielka Sie7dem Szkoły Profilowania Psychologicznego. Naukowo zajmuje się profilowaniem psychologicznym i psychologią śledczą. Wraca do dawnych, niewyjaśnionych zbrodni, aby rzucać na nie nowe światło.
WITOLD KRASSOWSKI
Fotograf, fotoreporter. W 2009 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dziedzinie filmu i telewizji, a w 2012 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotny laureat w międzynarodowym konkursie „World Press Photo”. Jego czarno-białe fotoreportaże były publikowane m.in. w takich pismach, jak „New Yorker”, „New York Times”, „Liberation”, „Time”, czy „Forbes”. Wielokrotnie jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polskich miastach ale również w USA, w kilku miastach Europejskich czy w Afganistanie. W 2009 roku ukazał się album Krassowskiego pt. „Powidoki z Polski”, który został wysoko oceniony przez wielu badaczy jako najciekawsza polska książka poświęcona transformacji ustrojowej w Polsce.
WOJCIECH JAGIEŁŁO
Montażysta filmowy i reklamowy. Ukończył Wydział Architektury PW, studiował w łódzkiej PWSFTviT oraz w Wajda School. Uczestnik Berlinale Talent Campus. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Montował filmy z Andrzejem Wajdą („Edward Hopper”), Tomaszem Bagińskim (seria „Legendy Polskie”), Agnieszką Smoczyńską („Aria Diva”), Konradem Aksinowiczem („W spirali”) czy Sławomirem Idziakiem. Ma za sobą współpracę z amerykańskim Netflixem – zmontował pełnometrażowy dokument „In the Name of Honor” dla RatPac Entertainment oraz serial „The Liberator” (z Jarosławem Pietraszkiem). Dwukrotny laureat nagrody za Najlepszy Montaż na Krakowskim Festiwalu Filmowym – za filmy Agnieszki Smoczyńskiej („Aria Diva“) i Renaty Gabryjelskiej („Pogodna“).
Zbigniew Modej
Kaskader, reżyser scen kaskaderskich Aktywnie uczestniczy w realizacji efektów kaskaderskich w produkcjach filmowych. Do chwili obecnej brał udział w ok. 400 filmach fabularnych, serialach TV oraz i spektaklach TV będących zarówno produkcjami polskimi, koprodukcjami, jak i produkcjami zachodnimi o wysokich światowych budżetach (np. "Piraci" i "Pianista" Romana Polańskiego, "Wyspa piratów" z Giną Davis w reżyserii Renny Harlin). Wybrana filmografia: "Piraci", "Zabij mnie glino", "Pierścionek z orłem w koronie", "Ekstradycja", "Młode wilki", "Cutthroat Island", "Sara", "Chopin, Pragnienie miłości", "13 Posterunek", "Pianista", "Oficer", "Glina".
Zdzisław Najda
Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Debiutował filmem „Marcowe migdały” w reżyserii Radosława Piwowarskiego w 1989 r. Współpracował z takimi twórcami jak m.in. Wojciech Jerzy Has, Juliusz Machulski, Witold Leszczyński, Janusz Kijowski, Jacek Bromski. Autor zdjęć do wielu Teatrów Telewizji oraz seriali telewizyjnych (m.in. „Adam i Ewa”, „Szatan z siódmej klasy”, „Samo życie”). Razem z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz pracował przy głośnym i wielokrotnie nagradzanym dokumencie „Mała zagłada” na podstawie książki o tym samym tytule. Laureat Złotych Lwów Gdańskich za film „Diabły, diabły” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Filip Hillesland
Reżyser i scenarzysta. Studiował w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Uniwersytecie SWPS. Twórca filmów krótkometrażowych takich jak „Tropical Island” i „Toast”, wyróżnionych na licznych polskich i międzynarodowych festiwalach. Uczestnik pierwszego Polsko-Amerykańskiego Forum dla młodych filmowców w Los Angeles. Członek Jury w kategorii „Film Krótkometrażowy” na festiwalu scenariuszowym Script Fiesta w latach 2017-2019.
Alicja Sokół
Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Laureatka Grand Prix za film „Mój brat rybak” na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autorka filmu dokumentalnego o kobietach prowadzących radiowęzeł w więzieniu pt. „Nie jesteśmy przyjaciółkami”. Współscenarzystka czwartego sezonu „Kontroli”, miniserialu „Random” oraz docenionego przez krytyków filmu „Moje Stare”.
Robert Ogłodziński
Twórca gier, dziennikarz ekonomiczny, przedsiębiorca. Zaczynał w CD Projekt Red przy grze Wiedźmin 3. Jako freelancer współtworzył kilka tytułów niezależnych, zajmował się consultingiem w branży gier i inwestycjami. Od 2020 r. prowadzi własne studio developerskie.
Adrian Trembacz
Character Animator w studiu Creepy Jar, freelance 3D Technical Artist, absolwent Tworzenia Gier Wideo w Warszawskiej Szkoły Filmowej
ADAM CIEPLAK
Reżyser dźwięku z wieloletnim doświadczeniem zarówno na planach filmowych, jak i w transmisjach TV oraz koncertach. Zamiłowanie do podróży i dźwięku łączył, przez wiele lat współpracując z BBC oraz Discovery. Sprzedał dom i zamieszkał w kamperze – jak mówi: „rzuciłem wszystko i wyjechałem znacznie dalej niż w Bieszczady!”. A gdy wraca, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą ze studentami.
AGATA VERA SCHILLER
Fotografka, malarka. Absolwentka ASP w Poznaniu i Krakowie. Stopień doktora sztuki z fotografii uzyskała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez kilka lat mieszkała w Pekinie, związana była z tamtejszą społecznością artystyczną działającą wokół 798 Art Zone. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą, w tym w Chaoyang Culture Center w Pekinie, Muzeum Etnograficznym w Warszawie i Galerii 42° w Czarnogórze. W 2014 roku wydała autorski fotoalbum „Skaza”. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Portrecistka ze szczególną specjalnością posługująca się materiałami polaroidowymi. Zawodowo fotografuje również wnętrza i still life. W malarstwie bliski jest jej ekspresjonizm abstrakcyjny. Mieszka w Warszawie.
ANDRZEJ GRANIAK
Concept art jest jego wielką pasja. Ilustrator, rysownik, łucznik. Sprawował funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Polskich Artystów Karykatury. Jako rysownik satyryczny zdobył wiele nagród w prestiżowych konkursach organizowanych Polsce i na świecie. Publikował swoje prace w prasie. Ilustrował książki i publikacje współpracując z wieloma instytucjami. Stworzył program edukacyjny w ramach Potęgi Obrazu - pierwszej w Polsce szkoły concept artu. Prowadził szkolenia z digital paintingu pod kątem przygotowania concept artystów do projektowania na potrzeby gier komputerowych. Zrealizował wiele odcinków komiksów publikowanych w magazynie „Tak Rodzinie” jak również pełne albumy komiksowe („Mistral – opowieść o dzielnym rybaku z Ustki”, „Zbuntowani. Ursus'76”, „Goran”). Aktualnie związany jest z IMAGE POWER gdzie pracuje jako concept artysta, tworząc projekty postaci, lokacji, maszyn, urządzeń i UI do wydawanych przez firmę gier video. Drugą gałęzią jego aktywności jest łucznictwo. Prowadzi klub łucznictwa tradycyjnego ARCHERYKON.
Angelika Chałubek
Aktorka teatralna i filmowa oraz reżyserka autorskich filmów i spektakli dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, dodatkowo posiada certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie dramy i teatru zaangażowanego społecznie. Posiada rekomendacje swoich spektakli od aktorów i reżyserów takich jak: Emilia Krakowska, Waldemar Obłoza, Wojciech Faruga, Mariusz Jakus, Maciej Wojtyszko. Grała w produkcjach teatralnych oraz filmowych, m.in. „Na wspólnej“, „Diagnoza“, „Klinga“, „Ubik“ „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Dotka. Zebra w kropki”. Zdobywczyni Ogólnopolskiego Grand Prix za monodram „FADE OUT“. Pomysłodawczyni i twórca spektaklu „ZET” na podstawie opowiadań Julii Fiedorczuk pod opieką artystyczną aktora Waldemara Obłozy. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL oraz Szkoły Filmowej AKCJA.
Angelika Paradowska
Aktorka, tancerka, choreograf. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Ukończyła szkolenie w zakresie dramy oraz teatru zaangażowanego społecznie. Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną. W tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli na deskach teatrów w całej Polsce( m.in. „Hallo Szpicbródka”, „Kariera Nikodema Dyzmy” w Teatrze Syrena w Warszawie, „Bracia Dalcz i S-ka” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, „Nie-Boska komedia” w Teatrze Wybrzeże czy „Operetka” w Warszawskiej Operze Kameralnej). Współpracowała również przy produkcjach filmowych oraz teatralnych jako choreograf (m.in. „Pan T.” „Usta usta”, „ZET”, „Dotka. Zebra w kropki”). Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL oraz Szkoły Filmowej AKCJA.
Anna Jędrzejec
Urodzona 20 grudnia 1986 roku w Warszawie, ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2010 roku. Tam też uzyskała tytuł magistra na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizowała w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego tworząc autorską książkę dla dzieci. Aneks do dyplomu stworzyła w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Doroty Grynczel na Wydziale Malarstwa, w technice batiku. W 2018 roku zdobyła tytuł doktora sztuk w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Artystycznym na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pod opieką prof. Ewy Zawadzkiej. Pracuje zawodowo jako grafik tworząc książki, albumy, katalogi, plakaty, zaproszenia, okładki i layouty dla Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Państwowego Instytutu Wydawniczego, Wydawnictwa RYTM, Wydawnictwa Oficyna Foksal, Wydawnictwa RM i Eremis. Tworzy ilustracje do książek i gier planszowych m.in. dla Wydawnictwa RM i Polskiego Komitety Olimpijskiego oraz projektuje i ilustruje dla firmy Pudłonienudno. W ramach twórczości zajmuje się batikiem, tkaniną artystyczną, grafiką warsztatową i projektową oraz fotografią.
Dr Andrzej Kołodyński
Absolwent filmoznawstwa, krytyk filmowy, a także tłumacz i autor książek, m.in. "Tropami filmowej prawdy", "Seans z wampirem", "Dziedzictwo wyobraźni". Specjalizuje się w teorii dokumentu oraz problematyce kina popularnego. W latach 1973-1992 pracował dla magazynu "Film", w którym kierował działem zagranicznym. Od roku 1994 do XI, 2019 był redaktorem naczelnym miesięcznika "Kino".
Dr Krzysztof Stasiak
Muzyk, realizator obrazu i dźwięku, producent i reżyser filmowy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej - nauczyciel i wykładowca. Doktor w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie: Sztuki filmowe i teatralne nadany w PWSFTviT w Łodzi, z którą stale współpracuje. W latach 1987-1992 studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od 2024 r. adiunkt na kierunku ”Muzyka w multimediach” Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 30 lat związany z produkcją muzyczną oraz realizacją i postprodukcją dźwięku do filmów fabularnych i dokumentalnych. Współpracował z wybitnymi i uznanymi polskimi twórcami kina, m.in. F. Bajon, K. Zanussi, W. Pasikowski, A. Sikora, A. Holland, W. Smarzowski i wielu innych. W 2024 roku uzyskał nominację do Rumuńskiej Nagrody Filmowej GOPO za dźwięk do filmu „Mammalia” w reż. Sebastiana Mihăilescu. Pracował również przy produkcji „Strefa Interesów” w reż. Jonathana Glazera - Oskar za dźwięk 2024 r.
dr Wojciech Rawecki
Reżyser, operator, scenarzysta, realizator telewizyjny, autor dialogów, producent, autor tekstu piosenek. Członek Stowarzyszenia filmowców Polskich. Pracował, jako aktor i współrealizator widowiska w Instytucie Badań Metody Aktorskiej, Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Realizował: felietony filmowe, teledyski, reklamy, reportaże, filmy dokumentalne, widowiska muzyczne i sportowe, Festiwale muzyczne ,programy publicystyczne i rozrywkowe, filmy fabularne, Teatry telewizji, seriale fabularne i dokumentalne. Pracował dla wielu stacji tv i firm producenckich polskich i zagranicznych: Polsat, TVN. TVP 1, TVP Polonia, Canal plus, TVP Kaltura, TV Puls,: Fremantle Media, Sygnał, Dzielnica Łacinska, Fajgel, ATM, Cross Film, ZDF arte, Besta Film, TPS Studio Filmowe, MMC, M.T.Art, Akson Studio, Medion Art Studio,PTVN New York. ARD, BBC,RAY ,Sender Freis Berlin-SFB-Berlin Zachodni, WNEY New Haven. Był wice -Prezydentem -American Film Screen Produktion -USA. Studiował i ukończył Realizacje obrazu filmowego i telewizyjnego w PWSFTViT łodzi. Realizacje obrazu filmowego i Fotografii w WSSP w Łodzi- Dyplom mgr sztuki, w Polskiej Akadami Nauk w Instytucie Sztuki ze specjalizacji, Historia Sztuki i Współczesna Kultura Wizualna oraz Studia Menedżerskie dla Twórców Artystów i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuki, dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne nadany w PWSFTViT w Łodzi. Ukończył szereg kursów związanych z dydaktyką twórczości: min. w Uniwersytecie Warszawskim, w Żydowskim Uniwersytecie Otwartym-Fundacja Shalom, Teatr Żydowski, Centrum Kultury Iidysz oraz w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznym w Łodzi. Od 2014 roku wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Ewelina Osowska
Sopranistka koloraturowa, wokalistka, skrzypaczka, nauczycielka. Jest absolwentką Wydziału Instrumentów Smyczkowych, specjalność Skrzypce oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr Barbary Kubiak. W maju 2019 otrzymała Nagrodę Specjalną dla najbardziej obiecującego sopranu koloraturowego na XVIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Polsce. Zadebiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku jako Kunegunda w Kandydzie w styczniu 2019 roku. W latach 2018-2020 współpracowała z Warszawską Operą Kameralną. W sezonie 2019/2020 zadebiutowała w roli Rosy w premierowym przedstawieniu Don Bucefalo A. Cagnoniego i powróciła jako Kunegunda w Kandydzie w Operze Bałtyckiej. W sezonie 2020/2021 Pani Osowska dołączyła do zespołu Landestheater Niederbayern, gdzie zadebiutowała partią Królowej Nocy, oraz Martesii w Ercole su'l Termodonte A. Vivaldiego. Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami m.in.: Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Orkiestrą Collegium F, Orkiestrą Symfoniczną Transatlantyk i Orkiestra Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2022 roku Ewelina jest częścią Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego. Nauczycielka emisji głosu, śpiewu oraz skrzypiec. Współtworzy agencję muzyczną Ejos.
GREG CIACH
W branży od ponad 12 lat, pracował m.in. jako projektant gier, programista, projektant narracji czy aktor głosowy. Od 7 lat prezes PolyAmorous (z wydaną na wiele platform grą Paradise Lost, sprzedaną w ponad 100 tys egzemplarzy), a oprócz tego był Director of Business Development działu growego firmy Platige Image oraz General Manager polskiego oddziału firmy Amber Studio. Aktualnie prowadzi notowaną na New Connect firmę Second Chamber s.a, skupioną na produkcji gier AA w nowatorskim gatunku Wanderer Adventure Game.
IGOR ŻUKOWICZ
Grafik zawodowo związany z branżą gier wideo jako artysta 3D i specjalista od efektów specjalnych. Dodatkowo prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Artystycznie zajmuje się wykorzystaniem nowych technologii w tradycyjnych technikach tworzenia sztuki. Hobbystycznie buduje maszyny, takie jak skanery fotogrametryczne, plotery i drukarki 3D. Interesuje się nowymi technologiami, botaniką, entomologią. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem.
Julia Bui-Ngoc
Kilkukrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu), magister Sztuk, choreograf, reżyser. Ma za sobą kilka lat Łódzkiej Szkoły Baletowej. Przez 5 lat związana z teatrem Gardzienice, występowała oraz prowadziła warsztaty dla grup krajowych i zagranicznych, m.in w Columbia University (NYC), w Yely University, w Teatrze "LaMaMa" (USA), w Hebel Theatre (Berlin) ,w Moskiewskim Centrum im. Meyerholda. (Moskwa), w Barbican Center (Londyn) w Sikyonie (Grecja) Brukseli.
KAMILA DULSKA-MAKSARA
Prawnik wspierający promocję wiedzy i budowanie świadomości prawnej wśród twórców gier na konferencjach i szkoleniach branżowych. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Prawników Gamedev. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej na temat praw autorskich w grach. Świadcząca usługi doradztwa prawnego i biznesowego różnym podmiotom z branży gamedev dla początkujących deweloperów, indie, małych i średnich studiów deweloperskich, a także wydawców. Specjalizuje się w prawie autorskim i prawie handlowym, ze szczególnym uwzględnieniem ładu korporacyjnego i relacji inwestorskich.
KAMILA FIDLER
Reżyserka. Ma ponad 20 lat doświadczenia na planach filmowych. Reżyseruje seriale i programy telewizyjne, m.in. „Święty", „Lekarze na start”, „Na sygnale”. Brała udział w powstaniu tytułów cieszących się rekordową oglądalnością jak „Ranczo”, „Usta usta”czy „Druga szansa”. Przecierała szlaki pracując jako druga reżyserka przy fabułach w czasach, kiedy zajmowało się tym mniej kobiet niż pracowało w górnictwie min.: „Daleko od okna”, „Cudownie ocalony”, „Mowa ptaków”.
Karolina Śmigieł
Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członek zarządu UNI-SOLO Studio, gdzie wyprodukowała film dokumentalny „Wiosna Smoków”, członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, kulturoznawczyni, animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, studiów dla menedżerów kultury Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Idee XX wieku. Szkoła Filozoficzna Tadeusza Gadacza w Collegium Civitas. Od lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych, programuje i organizuje Festiwal Filmowy Kino w Trampkach, jest koordynatorką programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych ę, gdzie współtworzy społeczno-medialny projekt Polska Lab oraz międzynarodowy projekt Displaced in Media. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kinoteką i Kinem Muranów. Stworzyła autorską kwerendę Polskiego Filmu dla Dzieci dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Wyprodukowała wystawę Art&Science dla Centrum Nauki Kopernik w ramach Festiwalu Przemiany 2018.
Lena Pierga
Artystka wizualna. Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Wydziale Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2017-2022). Działa w obszarze wideo, fotografii, instalacji oraz działań performatywnych. Laureatka wystawy UpComing 2022. Swoje prace pokazywała podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą m.in. w Milchhof Pavillon w Berlinie, Galerii Program (Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej), Fundacji Stefana Gierowskiego, Galerii Labirynt w Lublinie, Galerii SalonAkademii, Komunie Warszawa, Galerii Prześwit, BWA w Ostrowcu czy w BWA w Jeleniej Górze. Rezydentka rezydencji artystycznej Extinction Rebellion „Przed/Po” w Teatrze Studio. Od 2021 roku współtworzy galerię Przyszła Niedoszła oraz kolektyw o tej samej nazwie, gdzie realizuje również autorskie projekty kuratorskie. Współtwórczyni inicjatywy FRINGE Warszawa zrzeszającej warszawskie niezależne przestrzenie wystawiennicze.
MARCIN KOT BASTKOWSKI
Montażysta, który w dorobku posiada ponad 50 produkcji. OGNIEM I MIECZEM (1999 Jerzy Hoffman), SOMETHING BETTER TO COME (2015 Hanna Polak), JAK PIES Z KOTEM (2018 Janusz Kondratiuk) to najważniejsze montowane przez Kota filmy. Spośród seriali na szczególną uwagę zasługuje POLOWANIE NA ĆMY (2023). Jest laureatem indywidualnych nagród za montaż – w 1999 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film OGNIEM I MIECZEM, w 2001 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za spektakl PIELGRZYMI Macieja Dejczera, a w 2011 był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ za montaż filmu 1920 BITWA WARSZAWSKA Jerzego Hoffmana. Od 2014 współrealizuje WAMA Film Festival – międzynarodowy festiwal filmowy w Olsztynie, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. Absolwent PWSFTViT w Łodzi.
MARCIN RADOMSKI
Dziennikarz, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Collegium Civitas i Uniwersytecie w Amsterdamie. Doktorat obronił w Instytucie Sztuki PAN. Publikuje w polskich i zagranicznych mediach. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej i Uniwersytecie SWPS. Autor książki „Inny świat? Kino autorskie Doroty Kędzierzawskiej”. Twórca i prowadzący kanał filmowy KINOrozmowa. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI.
Marta Fijak
Z wykształcenia biolożka i informatyczka, a z czystego zamiłowania projektantka gier. Wypróbowała każdą formę game developmentu: od niezależnej produkcji w piwnicy z 20 graczami, przez grę nominowaną do nagrody BAFTA z 2 milionami graczy, po f2p z 10 milionami graczy. Ostatnio, a nie w ramach NDA, pracowała (dużo) nad Frostpunkiem i (trochę) nad Rimworld. Obecnie jest dyrektorką kreatywną w Anshar Studios i pracuje nad kolejnym tajnym projektem.
Marta Jarnuszkiewicz
Absolwentka Sztuki Mediów na ASP w Warszawie. Zajmuje się fotografią oraz wideo. Jej prace pokazywane były m.in. w Salonie Akademii w Warszawie, Centrum Fotografii w Sztokholmie, Teatrze Nowym w Warszawie, BWA Zielona Góra, Centrum Sztuki Współczesnej w Mińsku, Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
MARTA KOSIOREK
Wokalistka, aktorka, pedagog. Absolwentka kierunku Musical i Choreografia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie była czterokrotną laureatką Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów. Studentka aktorstwa w Stanisławski Studio.Na większej scenie zadebiutowała jako solistka oratorium "Pieśni Jerozolimskie". W dalszych latach występowała pod banderą łódzkiej grupy Skupkultury, współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną SONUS, Filharmonią w Rybniku czy Zespołem Perkusyjnym Żyrardowskie Uderzenie. Była związana z warszawskim Teatrem Pijana Sypialnia, Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz zespołem teatralnym SZTOS. Gościnnie śpiewała podczas koncertów na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie i Teatru Syrena w Warszawie. W 2021 roku zagrała w pierwszej interaktywnej operze sieciowej „Jest na to czas i miejsce”. W styczniu 2023 swoją światową premierę miała płyta kanadyjskiego zespołu Payadora Tango Ensamble "Silent Tears: The Last Yiddish Tango", na której gościnnie użyczyła swojego głosu. Album szybko zyskał międzynarodowy rozgłos, a w marcu (tego samego roku) zajął pierwsze miejsce na liście World Music Charts Europe. Od 2018 roku jest wykładowcą w Studium Wokalno - Aktorskiego przy Warszawskiej Szkole Filmowej.
Michał Rudziński
Lead Game Designer w studio Vile Monarch, współpracujący w nim od połowy 2016 roku przy tworzeniu gier strategiczno-ekonomiczne na PC. Specjalizuje się w systemach. Wcześniej pracujący przy casualowych grach HOPA i Time Management od 2013 roku również jako executive producer. Prywatnie miłośnik kotów i aktywista społeczny.
Renata Motyka
Projektantka graficzna, artystka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Hieronima Neumana (2016) oraz Wydziału Sztuki Mediów w pracowni prof. Mirosława Bałki (2019). Tworząc identyfikacje i koncepcje wizualne, współpracowała z wieloma instytucjami kultury m.in. Nowy Teatr w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, BWA Wrocław czy Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. W roku 2019 finalistka konkursu Coming Out, a w 2020 zdobywczyni głównej nagrody, w kategorii identyfikacja wizualna, w konkursie Polish Graphic Design Award.
Violetta Buhl
Ukończyła polonistykę z kierunkiem filmowo-telewizyjnym na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę w filmie rozpoczęła jako asystent reżysera potem drugi reżyser współpracując z takimi reżyserami jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Stanisław Różewicz, Andrzej Trzos Rastawiecki, Stanisław Bareja, Jan Łomnicki i wielu innymi. Od 1989 pracuje jako reżyser obsady (casting director) filmów fabularnych, seriali, teatru telewizji, programów telewizyjnych, reklam, spektakli teatralnych i różnych innych form. Współpracuje zarówno z polskimi jak i zagranicznymi reżyserami i produkcjami (angielskie, francuskie, czeskie, słowackie, niemieckie, duńskie , włoskie ) Prowadzi warsztaty dla aktorów i zajęcia dotyczące castingu w szkołach teatralnych w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi oraz w Gdyni. Od 2006 roku jest międzynarodowym ekspertem castingu w Polsce w ramach europejskiego internetowego programu castingowego E-Talenta.. Członek Polskiej Akademii Filmowej (Casting do filmów m.in. “Run Boy run” “Zyvie Biełaruś”,”Syberiada polska”,”Piąta pora roku”, “The Passing Bells”, ”Trick”, ”Śluby panieńskie”, ”Glina”, ”Enen” “Gry uliczne”, “Biały”)
Zbigniew Tomaszczuk
Studia Magisterskie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doktorat ze sztuk plastycznych z dyscypliny artystycznej fotografia na ASP w Poznaniu. Habilitacja ze sztuki filmowej w PWSFTV i T w Łodzi. Od 2011 roku profesor nadzwyczajny na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Redaktor naczelny (w latach 2000-2003) Kwartalnika Fotografia, oraz Naukowo Artystycznego Pisma o Fotografii Camera Obscura (w latach 2006-2012). Autor książek: Łowcy obrazów. Szkice z historii fotografii (Warszawa 1998), Świadomość kadru. Szkice z estetyki fotografii (Września 2003), Odwzajemnione spojrzenie. O fotografii otworkowej (Wrocław 2004), Déjà vu. Kolekcja Wrzesińska (Września 2014) oraz tekstów o fotografii w pismach branżowych i artystycznych, wydawnictwach zbiorowych, posympozjalnych i katalogach wystaw.
Piotr Mańkowski
Dziennikarz i autor zajmujący się historią oraz teraźniejszością elektronicznej rozrywki. Pracował w magazynach „Secret Service”, „Reset”, „Nowa Fantastyka”, „Pixel” i kilku innych, pisząc głównie o grach, ale również o filmie. Autor "Cyfrowych marzeń" (2010), "Umarłem na Gibraltarze" (2014) i "Twórców światów" (2023). Nie tylko bada historię gier zza biurka, lecz często też wyrusza w teren, zwiedzając w ramach archeologicznej misji miejsca, gdzie rodziła się elektroniczna rozrywka, a także targi, konferencje i wystawy. Lubi fotografować miejsca i ludzi, gromadzi zdjęcia dokumentujące rozwój wirtualnych marzeń. Przy każdej okazji towarzyszą mu: The Alan Parsons Project, Jacques Brel, Dalida i The Smiths.