Kurs Montażu
KURS MONTAŻU
roczny kurs realizowany w trybie weekendowym
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 jest już otwarta!
Rejestracja online do wyczerpania limitu miejsc.
TRYB NAUKI
Nauka na Kursie Montażu odbywa się w systemie zaocznym hybrydowym i trwa 1 rok (2 semestry), obejmujący 16 weekendowych zjazdów. Absolwenci kursu otrzymają odpowiednie ZAŚWIADCZENIA, a ukończenie kursu z dobrymi wynikami ułatwi rozpoczęcie nauki na Wydziale Montażu WSF.
WYKŁADOWCY
Jarek Kupść: amerykański reżyser, scenarzysta i montażysta polskiego pochodzenia. Urodzony w Warszawie. Filmem fabularnym zajmuje się od 1984 roku. W 1987 roku zamieszkał w USA. Ukończył studia reżyserii i scenopisarstwa na uniwersytecie stanowym w San Francisco. Jego pełnometrażowy debiut, "Recoil" ("Odrzut"), zdobył główne nagrody na licznych festiwalach (min. Woodstock, Dahlonega oraz Wine Country). Za swój film "Kraina snu" ("Slumberland") otrzymał Nagrodę Specjalną na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę Young Screenwriter na Young Film Festival 2006, oraz I nagrodę na 6. Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie (ex quo). Jego ostatnim filmem jest dramat polityczny "The Reflecting Pool" ("Pryzmat zbrodni"), laureat nagrody Best Picture na festiwalu Moondance oraz Specjalnej Nagrody Jury na XX Festiwalu Polskich Filmów w Chicago. Jest również autorem książki "The History of Cinema For Beginners" ("Historia kina dla początkujących"), wydanej w USA, Indiach i Republice Czeskiej.
Piotr Gorszczyński: montażysta, operator, wieloletni wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i prowadzący warsztaty Filmoteki Szkolnej. Pracował m.in. przy filmach "Obława" w reż. Marcina Krzyształowicza, serialach "Strażacy", "Szpilki na Giewoncie".
PROGRAM KURSU
Kurs Montażu jest ofertą dla osób, które chcą szybko poznać zasady pracy montażysty a jednocześnie nie potrzebują dyplomu wyższej uczelni. Zaczynamy od podstaw ucząc obsługi programów do montażu, po czym przechodzimy przez kolejne etapy wtajemniczenia: montaż reklamy, montaż teledysku, montaż dokumentalny, montaż serialu tv, montaż fabularny. Szkoła zapewnia dostęp do sprzętu i programów montażowych.
Jest to oferta dla wszystkich, którzy chcą szybko nauczyć się zawodu, uzyskać państwowy certyfikat i znaleźć pracę (ze szczególnym ukierunkowaniem na stacje telewizyjne).
Program zajęć obejmuje zagadnienia takie jak: Historia montażu filmowego, przedstawienie wszystkich najważniejszych narzędzi montażowych, określenie roli montażu i zadań montażysty oraz podstawowe pojęcia w montażu (syntetyczny, linearny, równoległy, manipulacja czasem, przyspieszanie i zwalnianie). Radziecki montaż eksperymentalny, montaż sceny niemej (z materiału źródłowego), montaż sceny dialogowej i tanecznej (ruchowej).
A także: budowa sceny otwierającej film, przedstawienie bohatera, montaż telewizyjny i gatunkowy: sitcom, telenowela, teatr telewizji, dramat godzinny/serial, montaż scen z telenoweli, montaż dokumentalny, kolor korekcja i współpraca ze studiem dźwiękowym. Analiza montażu w najważniejszych gatunkach filmowych oraz przygotowanie do procesu post-produkcji.
Praca na oprogramowaniu Avid.
PRACA ZALICZENIOWA
Samodzielne zmontowanie sceny (do 3 minut) w określonym gatunku filmowym, na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowców.
REKRUTACJA
Etap 1: Rejestracja online – wymagane dokumenty aplikacyjne (WYŁĄCZNIE FORMAT PDF):
1. Ankieta (wypełniony formularz online) - KLIKNIJ TUTAJ
2. Świadectwo ukończenia szkoły (podstawowej, średniej lub dyplom ukończenia studiów). W przypadku osób niepełnoletnich - wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego na podjęcie nauki przez kursanta.
3. Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej - 100 PLN (po przyjęciu dokumentów opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi) na konto: 66 1240 1040 1111 0000 0136 5748, Linda & Ślesicki Production Sp. z o.o., ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa
4. Dla cudzoziemców: certyfikat potwierdzający znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie B2
Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia kompletu wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.
Kandydaci którzy dostarczyli do szkoły komplet dokumentów otrzymują informację o przyjęciu na kurs lub o wpisie na listę rezerwową. Po przyjęciu na kurs należy, w okresie 7 dni, dopełnić pozostałych formalności:
Etap 2: Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji
Po dostarczeniu kompletu dokumentów kandydat zostaje umówiony na spotkanie w biurze rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego i czesnego.
Termin wpłaty wpisowego – 7 dni od podpisania umowy o kształcenie |
OPŁATY Zarządzenie Kanclerza - wysokość opłat - kursy - 2024-2025
Opłata rekrutacyjna: 100 PLN
Wpisowe: 1 350 PLN Czesne: Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 7 920 PLN Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych 1 100 PLN od października do maja włącznie
TERMINY PŁATNOŚCI CZESNEGO RATA 1. - do 5-go października RATA 2. - do 5-go listopada RATA 3. - do 5-go grudnia RATA 4. - do 5-go stycznia RATA 5. - do 5-go lutego RATA 6. - do 5-go marca RATA 7. - do 5-go kwietnia RATA 8. - do 5-go maja
Opłatę rekrutacyjną za kurs proszę przelewać na konto: Linda & Ślesicki Production Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa 66 1240 1040 1111 0000 0136 5748 |