Realizacja obrazu filmowego
REALIZACJA OBRAZU FILMOWEGO
studia realizowane wyłącznie w trybie stacjonarnym
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 trwa!
w związku z ogromną liczbą zapytań o przedłużenie terminu rejestracji na studia,
informujemy, że aplikacje na reżyserię i realizację obrazu filmowego można składać do 7 września.
Rejestracja online do 7 września 2024.
POZNAJ KIERUNEK STUDIÓW
Studia operatorskie trwają trzy lata i przygotowują do pracy w zawodzie operatora kamery, autora zdjęć, ale także np. specjalisty ds. post-produkcyjnej obróbki obrazu (np.: korekcji barwnej cyfrowego obrazu filmowego). Podczas zajęć warsztatowych studenci poznają podstawy sztuki operatorskiej, obsługi sprzętu kamerowego, post-produkcyjnej obróbki obrazu oraz kreacji efektów komputerowych.
W programie m.in.: Język filmu, dramaturgia i scenariopisarstwo, sztuka operatorska, światło i montaż w filmie, historia filmu polskiego, antropologia i kultura popularna, warsztat filmu dokumentalnego, narracja telewizyjna czy prawo autorskie. Tok studiów przewiduje zajęcia prowadzone w warunkach planu filmowego oraz w studio cyfrowej obróbki obrazu. W ramach programu nauczania studenci realizują ćwiczenia i etiudy filmowe. Na zakończenie każdego roku nauki studenci realizują filmy roczne.
Studenci oprócz zdobywania szeroko pojętej edukacji filmowej, medialnej i kulturalnej od początku nauki będą współpracować ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, kreacji dźwięku, produkcji. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, warsztatach scenopisarskich, montażowych (zobacz fragment warsztatu).
Warszawska Szkoła Filmowa organizuje także dla swoich studentów różnego rodzaju warsztaty i spotkania masterclass z najwybitniejszymi przedstawicielami świata filmowego (zobacz fragment master class). Współpracujemy między innymi z Polish Society of Cinematogrphers, Stowarzyszeniem SMPTE oraz firmą Di-factory.
Nasi studenci krok po kroku zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w branży filmowej – samodzielnie realizują różne formy filmowe począwszy od etiud, licznych ćwiczeń z zakresu krótkich form jak teledysk, reklama, spot społeczny, adaptacja filmowa, krótkometrażowy film dokumentalny i film fabularny. Dzięki tym umiejętnościom mają ułatwiony start do podjęcia pracy w szeroko rozumianych sektorach kreatywnych, w tym w mediach i telewizji.
Studia prowadzone są na kierunku Film i Multimedia w specjalności Realizacja Obrazu Filmowego, w trybie dziennym. Absolwenci, po realizacji filmu dyplomowego i zdaniu egzaminu licencjackiego, otrzymują dyplom licencjata.
Opiekunem artystycznym kierunku jest dr hab. Andrzej Ramlau.
PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY
Podstawy pracy z kamerą Wprowadzenie do montażu filmowego Podstawy oświetlenia w filmie Film współczesny Dramaturgia i scenariopisarstwo Film krótkometrażowy
|
Język filmu i wizualizacja Podstawy fotografii Teoria kina Sztuka operatorska Warsztat operatorski Podstawy nagrania dźwięku na planie filmowym |
REKRUTACJA
Etap 1:
Etap 2:
Rozmowa kwalifikacyjna
Po rejestracji online kandydat otrzymuje drogą e-mailową lub telefoniczną dokładny termin, tj. 14-15 września, oraz godzinę rozpoczęcia rozmowy kwalifikacyjnej.
Rozmowa kwalifikacyjna podzielona jest na 2 etapy:
a) prezentacja wykonanego zadania praktycznego,
b) prezentacja własnej pracy artystycznej,
c) pytania z zakresu realizacji obrazu filmowego i/lub reżyserii filmowej
Wyniki ogłaszane są w niedzielę lub poniedziałek po rozmowach kwalifikacyjnych.
|
Etap 3:
Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji Po pozytywnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej kandydat zostaje umówiony na spotkanie w Biurze Rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią oraz informacji o przyjęciu na studia. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego, 22 zł za elektroniczną legitymację studencką oraz czesnego.
Termin wpłaty wpisowego oraz opłaty za legitymację – 7 dni od podpisania umowy o kształcenie
Opłaty: Zarządzenie Kanclerza - wysokość opłat - kierunki studiów - 2024-2025
- Opłata rekrutacyjna – 150 PLN
Opłaty za studia w trybie dziennym: - Wpisowe – 2900 PLN - Opłata za legitymację – 22 PLN - Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 42 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 17 420 PLN czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 24 420 PLN
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów: 1 840 PLN (od października do czerwca włącznie) 900 PLN (od lipca do września włącznie)
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 2 140 PLN (od października do czerwca)
Czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów: 2 580 PLN (od października do czerwca włącznie) 1 260PLN (od lipca do września włącznie) czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 3 000 PLN (od października do czerwca)
Terminy płatności: - Czesne w rozrachunku miesięcznym: termin płatności upływa 5-go dnia każdego miesiąca
Opłatę rekrutacyjną proszę przelać na konto: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa Bank Pekao SA 95 1240 1040 1111 0010 5829 1000 |