dr Maciej Ślesicki
dr Maciej Ślesicki Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Twórca filmów "Trzy minuty. 21:37", "Tato", "Sara" i "Show" oraz serialu "13 Posterunek". Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Nominowany do Oscara za produkcję etiudy "Nasza Klątwa" (2014), Laureat Złotej Kaczki za rok 1995 oraz nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię filmu "Tato" (1995). W 1997 roku otrzymał nagrodę dystrybutorów za sukces frekwencyjny filmu "Sara". Producent wielokrotnie nagradzanego filmu "Rezerwat". Inicjator wielu akcji wspierających debiuty filmowe. Szef studia filmowego Paisa Films.
Tomek Solich
Aktor, lektor, pedagog terapeuta. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2009 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu ZASP. Zadebiutował na scenie Teatru na Woli, w tytułowej roli "Prawo McGoverna" w reż. P. Łazarkiewicza i M. Kowalewskiego. Ma na koncie role w filmach fabularnych, krótkometrażowych, dokumentalnych i serialach, realizowanych w Polsce i w Czechach. Aktor, reżyser i producent kilkunastu spektakli niezależnych. Współtwórca Teatro Comunale'ale, niezależnej formy twórczej zajmującej się teatrem, filmem i kształceniem aktorskim oraz Fundacji Osiem Życzeń, zajmującej się filmem animowanym i eksperymentalnym. Od 2015r. był opiekunem Studium Technik Aktorskich a od 2019r. jest opiekunem i twórcą programu Studium Wokalno Aktorskiego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadzi zajęcia "Trening aktorski" i "Sceny współczesne". Znawca języków: czeskiego, śląskiego i migowego.
Magdalena Łazarkiewicz
Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od roku 2012 wykładowca w krakowskiej Akademii MULTI ART. Laureatka kilkudziesięciu nagród w Polsce i za granicą.
Magdalena Kizinkiewicz
Aktorka, reżyser, terapeuta i rehabilitant głosu, logopeda. Absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1999-2003. Grała m.in. w takich polskich produkcjach jak: „Chopin pragnienie miłości” reż. J. Antczak, „Noc czerwcowa” reż. A. Wajda, „Pręgi” reż. M. Piekorz oraz serialach „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Echo serca”, „Diagnoza”, „Nieobecni”. Laureatka nagrody za najlepszą rolę komediową w spektaklu „Wesele u drobnomieszczan” reż. J. Bradeckiego (1999) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wiki” na festiwalu Silver Sawa (2018). Grała w filmie „Wyzwolenie”, który otrzymał Grand Prix na Festiwalu w Toronto w 2016r. Jest reżyserem takich spektakli jak: Spektakl muzyczny „Postacie” w Warszawskiej Szkole Filmowej (WSF), w którym była też konsultantem wokalnym, który miał swoją premierę w 2019 r. na scenie Kina Elektronik, a następnie realizację telewizyjną. Reżyserowała także spektakl „Młynarski mniej znany” zrealizowany w 2019 r. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (UMFC) w ramach Retro Noc Muzeów, jak również spektakl „Jak się kochają w niższych sferach” zrealizowany w WSF – premiera online w 2020 r. Współpracuje jako reżyser i konsultant wokalny z Uniwersytetem Warszawskim (UW) - Teatr Hybrydy: „Miasto 44” spektakl muzyczny wyprodukowany w 2019 r. i „Krajobraz pełen nadziei” projekt online powstał w 2020 r. W 2016 r. ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Wydziale Polonistyki UW. Prowadzi terapię pomagającą ludziom w odzyskaniu głosu po urazach fizycznych i emocjonalnych. Pracuje nad emisją głosu metodą Physiological Voice Training- Flow Phonation wg dr H. Noe. Jest trenerem osób zawodowo występujących publicznie. Prowadzi warsztaty z kreowania wizerunku i wystąpień́ publicznych, warsztaty głosowe dla wokalistów, aktorów i mówców, jak również̇ indywidualne konsultacje we wszystkich tych dziedzinach. Na stałe współpracuje z Izbą Adwokacką w Warszawie, z Milewski & Partnerzy, Renort Słuchając Ciała (zespół fizjoterapeutów i osteopatów).
Beata Kozikowska
Aktorka, lektorka, reżyser nagrań i trenerka. Studia odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na Wydziale Aktorskim, oraz w Podyplomowym Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Ukończyła także roczny Kurs Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ze studiami dźwiękowymi w Warszawie współpracuje od 19 lat - jej głosem mówi m.in. iPhone. Od czterech lat prowadzi warsztaty dla lektorów “Raz, dwa, raz..... próba mikrofonu” w Studio MELANGE, oraz warsztat dla nauczycieli pt. Instrukcja Obsługi Głosu.
Maria Holka
Kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, teatralnej, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog. Stworzyła muzykę do takich filmów jak: "Solidarność według kobiet", "To, czego chcę", " "Pierwszy dzień lata" czy Trzech znanych P." Za muzykę do tego ostatniego otrzymała nagrodę na 3 Festiwalu "Nowe Kino" w Nowym Sączu. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i wydawnictwami takimi jak: Magnetic Records / Universal Music Polska, Zielona Sowa, Kalinowe Serce, Theater fur Niedersachsen (Hildesheim), Centrum Nauki Kopernik, Agora (oprawa muzyczna Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki). Współtworzy zespół Retrospektakl. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS, SAWP.
Karolina Kroczak
Tancerka, choreografka, nauczyciel tańca współczesnego i pokrewnych form ruchowych. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów w Polsce i za granicą. Współpracuje z produkcjami You Can Dance i Taniec z gwiazdami.
Renata Stachowicz-Brycka
Absolwentaka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego - Studia Podyplomowe z zakresu Treningu Kreatywności i Artterapii. Aktorka Teatru im St. I. Witkiewicza w Zakopanem i Teatru Ludowego w Krakowie. Asystentka w PWST w Krakowie w przemiotach: wiersz, monolog sceniczny, impostacja głosu i piosenka. Instruktor teatralny w Ośrodku Kultury Teatralnej Teatru Ochoty w Warszawie. Trener rozwoju osobistego – warsztaty kreatywności dla nauczycieli i osób zarządzającymi zasobami ludzkimi.
Violetta Buhl
Ukończyła polonistykę z kierunkiem filmowo-telewizyjnym na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę w filmie rozpoczęła jako asystent reżysera potem drugi reżyser współpracując z takimi reżyserami jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Stanisław Różewicz, Andrzej Trzos Rastawiecki, Stanisław Bareja, Jan Łomnicki i wielu innymi. Od 1989 pracuje jako reżyser obsady (casting director) filmów fabularnych, seriali, teatru telewizji, programów telewizyjnych, reklam, spektakli teatralnych i różnych innych form. Współpracuje zarówno z polskimi jak i zagranicznymi reżyserami i produkcjami (angielskie, francuskie, czeskie, słowackie, niemieckie, duńskie , włoskie ) Prowadzi warsztaty dla aktorów i zajęcia dotyczące castingu w szkołach teatralnych w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi oraz w Gdyni. Od 2006 roku jest międzynarodowym ekspertem castingu w Polsce w ramach europejskiego internetowego programu castingowego E-Talenta.. Członek Polskiej Akademii Filmowej (Casting do filmów m.in. “Run Boy run” “Zyvie Biełaruś”,”Syberiada polska”,”Piąta pora roku”, “The Passing Bells”, ”Trick”, ”Śluby panieńskie”, ”Glina”, ”Enen” “Gry uliczne”, “Biały”)