dr Maciej Ślesicki
Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Twórca filmów "Trzy minuty. 21:37", "Tato", "Sara" i "Show" oraz serialu "13 Posterunek". Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Nominowany dwukrotnie do Oscara za produkcję etiud "Nasza Klątwa" (2014) oraz “Sukienka” (2022), Laureat Złotej Kaczki za rok 1995 oraz nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię filmu "Tato" (1995). W 1997 roku otrzymał nagrodę dystrybutorów za sukces frekwencyjny filmu "Sara". Producent wielokrotnie nagradzanego filmu "Rezerwat". Inicjator wielu akcji wspierających debiuty filmowe. Szef studia filmowego Paisa Films. Scenarzysta, producent i współreżyser filmu “Ludzie”, który miał premierę podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 21 lutego 2025 można go oglądać w kinach w całej Polsce, a także na pokazach międzynarodowych w ponad 30 krajach na świecie. Laureat Nagrody Specjalnej Gildii Scenarzystów Polskich za powołanie do życia festiwalu Script Fiesta.
Tomek Solich
Aktor, lektor, pedagog terapeuta. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2009 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu ZASP. Zadebiutował na scenie Teatru na Woli, w tytułowej roli "Prawo McGoverna" w reż. P. Łazarkiewicza i M. Kowalewskiego. Ma na koncie role w filmach fabularnych, krótkometrażowych, dokumentalnych i serialach, realizowanych w Polsce i w Czechach. Aktor, reżyser i producent kilkunastu spektakli niezależnych. Współtwórca Teatro Comunale'ale, niezależnej formy twórczej zajmującej się teatrem, filmem i kształceniem aktorskim oraz Fundacji Osiem Życzeń, zajmującej się filmem animowanym i eksperymentalnym. Od 2015r. był opiekunem Studium Technik Aktorskich a od 2019r. jest opiekunem i twórcą programu Studium Wokalno Aktorskiego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadzi zajęcia "Trening aktorski" i "Sceny współczesne". Znawca języków: czeskiego, śląskiego i migowego.
Magdalena Łazarkiewicz
Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od roku 2012 wykładowca w krakowskiej Akademii MULTI ART. Laureatka kilkudziesięciu nagród w Polsce i za granicą.
Magdalena Kizinkiewicz
Aktorka, reżyser, terapeuta i rehabilitant głosu, logopeda. Absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1999-2003. Grała m.in. w takich polskich produkcjach jak: „Chopin pragnienie miłości” reż. J. Antczak, „Noc czerwcowa” reż. A. Wajda, „Pręgi” reż. M. Piekorz oraz serialach „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Echo serca”, „Diagnoza”, „Nieobecni”. Laureatka nagrody za najlepszą rolę komediową w spektaklu „Wesele u drobnomieszczan” reż. J. Bradeckiego (1999) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wiki” na festiwalu Silver Sawa (2018). Grała w filmie „Wyzwolenie”, który otrzymał Grand Prix na Festiwalu w Toronto w 2016r. Jest reżyserem takich spektakli jak: Spektakl muzyczny „Postacie” w Warszawskiej Szkole Filmowej (WSF), w którym była też konsultantem wokalnym, który miał swoją premierę w 2019 r. na scenie Kina Elektronik, a następnie realizację telewizyjną. Reżyserowała także spektakl „Młynarski mniej znany” zrealizowany w 2019 r. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (UMFC) w ramach Retro Noc Muzeów, jak również spektakl „Jak się kochają w niższych sferach” zrealizowany w WSF – premiera online w 2020 r. Współpracuje jako reżyser i konsultant wokalny z Uniwersytetem Warszawskim (UW) - Teatr Hybrydy: „Miasto 44” spektakl muzyczny wyprodukowany w 2019 r. i „Krajobraz pełen nadziei” projekt online powstał w 2020 r. W 2016 r. ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Wydziale Polonistyki UW. Prowadzi terapię pomagającą ludziom w odzyskaniu głosu po urazach fizycznych i emocjonalnych. Pracuje nad emisją głosu metodą Physiological Voice Training- Flow Phonation wg dr H. Noe. Jest trenerem osób zawodowo występujących publicznie. Prowadzi warsztaty z kreowania wizerunku i wystąpień́ publicznych, warsztaty głosowe dla wokalistów, aktorów i mówców, jak również̇ indywidualne konsultacje we wszystkich tych dziedzinach. Na stałe współpracuje z Izbą Adwokacką w Warszawie, z Milewski & Partnerzy, Renort Słuchając Ciała (zespół fizjoterapeutów i osteopatów).
Beata Kozikowska
Aktorka, lektorka, reżyser nagrań i trenerka. Studia odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na Wydziale Aktorskim, oraz w Podyplomowym Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Ukończyła także roczny Kurs Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ze studiami dźwiękowymi w Warszawie współpracuje od 19 lat - jej głosem mówi m.in. iPhone. Od czterech lat prowadzi warsztaty dla lektorów “Raz, dwa, raz..... próba mikrofonu” w Studio MELANGE, oraz warsztat dla nauczycieli pt. Instrukcja Obsługi Głosu.
Karolina Kroczak
Tancerka, choreografka, nauczyciel tańca współczesnego i pokrewnych form ruchowych. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów w Polsce i za granicą. Współpracuje z produkcjami You Can Dance i Taniec z gwiazdami.
Renata Stachowicz-Brycka
Absolwentaka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego - Studia Podyplomowe z zakresu Treningu Kreatywności i Artterapii. Aktorka Teatru im St. I. Witkiewicza w Zakopanem i Teatru Ludowego w Krakowie. Asystentka w PWST w Krakowie w przemiotach: wiersz, monolog sceniczny, impostacja głosu i piosenka. Instruktor teatralny w Ośrodku Kultury Teatralnej Teatru Ochoty w Warszawie. Trener rozwoju osobistego – warsztaty kreatywności dla nauczycieli i osób zarządzającymi zasobami ludzkimi.
Violetta Buhl
Ukończyła polonistykę z kierunkiem filmowo-telewizyjnym na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę w filmie rozpoczęła jako asystent reżysera potem drugi reżyser współpracując z takimi reżyserami jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Stanisław Różewicz, Andrzej Trzos Rastawiecki, Stanisław Bareja, Jan Łomnicki i wielu innymi. Od 1989 pracuje jako reżyser obsady (casting director) filmów fabularnych, seriali, teatru telewizji, programów telewizyjnych, reklam, spektakli teatralnych i różnych innych form. Współpracuje zarówno z polskimi jak i zagranicznymi reżyserami i produkcjami (angielskie, francuskie, czeskie, słowackie, niemieckie, duńskie , włoskie ) Prowadzi warsztaty dla aktorów i zajęcia dotyczące castingu w szkołach teatralnych w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi oraz w Gdyni. Od 2006 roku jest międzynarodowym ekspertem castingu w Polsce w ramach europejskiego internetowego programu castingowego E-Talenta.. Członek Polskiej Akademii Filmowej (Casting do filmów m.in. “Run Boy run” “Zyvie Biełaruś”,”Syberiada polska”,”Piąta pora roku”, “The Passing Bells”, ”Trick”, ”Śluby panieńskie”, ”Glina”, ”Enen” “Gry uliczne”, “Biały”)